Chindia Târgovişte – Gaz Metan 1-1. Echipa lui Emil Săndoi a ratat victoria după o gafă incredibilă a lui Aioani!

Dragoș Vasile Publicat: 4 mai 2021, 17:03

SportPictures / Alexandru Veres/SPORT PICTURES via Hepta

Chindia Târgovişte - Gaz Metan, LIVE SCORE pe AS.ro

Daniel Popa, din penalty, în minutul 51, şi Ricardo Valente, în urma unei gafe comise de Marian Aioani, în minutul 72, au marcat cele două goluri ale meciului.

În urma acestui rezultat, Chindia rămâne lider în play-out, cu 34 de puncte. De partea cealaltă, Gaz Metan ocupă locul 9, cu 26 de puncte.

Chindia Târgovişte – Gaz Metan 1-1

Min. 90: Fluier final la Buzău!

Min. 73: GOOOL Gaz Metan! Valente a egalat, după o gafă incredibilă a lui Marian Aioani.

Min. 52: GOOOLLL! Daniel Popa a reuşit să îl învingă pe Pleşca şi a înscris al 7-lea gol stagional. La acest scor, Chindia este salvată de la retrogradare!

Min. 51: Penalty pentru Chindia. Horj a făcut un fault de necrezut în propriul careu, iar arbitrul nu a stat pe gânduri şi a arătat punctul cu var!

Min. 45: Pauză la Buzău, scor 0-0.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

• Chindia Târgovişte: Aioani – Căpușă, Pițian, Celea, Dinu – Neguț, Dulca, Iacob, Dumitrașcu – Popa, Florea
  • Gaz Metan: Pleșca – Butean, Yuri, Larie, Horj, Velisar – Gabriel, Alceus, Deaconu – Valente, Costea

Chindia are un parcurs perfect în play-out şi ocupă prima poziţie, cu 33 de puncte. Jucătorii lui Emil Săndoi au înregistrat 4 victorii şi o remiză în cele 5 meciuri disputate până acum.

Primele două clasate din play-out se vor duela între ele. Câștigătoarea va juca meciul decisiv cu o echipă din play-off. Barajul este programat pe 30 mai și va fi într-un singur tur, pe terenul echipei din play-off.

De cealaltă parte, Gaz Metan se află pe locul 9, cu 25 de puncte. Ardelenii au înregistrat două victorii, două remize şi un eşec în meciurile disputate până acum în play-out.

• Chindia Târgovişte - Gaz Metan 1-1
  • Mihai Aioani, gafă incredibilă

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90