Christian Irobiso, pe val la Dinamo! Nigerianul a marcat în primul minut al partidei cu FC U Craiova 1948. Atacantul „câinilor”, două goluri în ultimele două meciuri

Cosmin Cioboată Publicat: 8 aprilie 2022, 20:49

Christian Irobiso, pe val la Dinamo! Nigerianul a marcat în primul minut al partidei cu FC U Craiova 1948. Atacantul „câinilor, două goluri în ultimele două meciuri

Christian Irobiso a deschis scorul în secunda 35 a meciului dintre Dinamo și FC U Craiova 1948

Hepta

Christian Irobiso (28 de ani) a deschis scorul în secunda 35 a meciului dintre Dinamo și FC U Craiova 1948. Atacantul „câinilor” a finalizat cu o execuţie din faţa porţii goale, după o pasă excelentă oferită de Vlad Morar.

Christian Irobiso continuă să se simtă bine în tricoul lui Dinamo. Atacantul nigerian a deblocat tabela în meciul cu FC U Craiova 1948 în primul minut.

Christian Irobiso, gol în secunda 35 a partidei Dinamo – FC U Craiova 1948!

Servit ideal în faţa porţii de Vlad Morar, Irobiso a trimis simplu în plasă, şi a bifat al doilea marcat pentru trupa din „Ştefan cel Mare”, la cea de-a 4-a apariţie la noua echipă. Nigerianul a reușit să înscrie primul său gol pentru Dinamo la ultima apariție, din meciul cu Chindia Târgoviște, scor 2-0.

Dinamo – FC U Craiova 1948. Echipele probabile:

Dinamo: 12. Eșanu l 21. Grădinaru, 19. Aloe, 71. Carp, 2. Moura l 38. Bani, 5. Răuță, 8. Pierret, 7. St. Filip l 35. Irobiso, 70. Morar

Rezerve: 13. Figueiredo, 6. Ehmann, 10. C. Matei, 18. J. Rodriguez, 23. Patriche, 27. R. Grigore, 44. Ivanovski, 98. Mihaiu, 99. Ivanov

Antrenor: Dusan Uhrin

FC U Craiova 1948: 31. R. Popa l 2. Negru, 4. Kovacici, 3. Paramatti, 5. Huyghebaert l 24. Baeten, 77. Asamoah, 6. Achim, 30. Van Durmen l 9. Cl. Bălan, 33. Compagno

Rezerve: 1. Mogoșanu, 8. Dr. Albu, 15. Blidar, 16. Vl. Pop, 18. Cl. Albu, 23. Bușu, 27. Ondaan, 51. Sidibe, 88. Marquet

Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo – FC U Craiova 1948, derby în „Ştefan cel Mare”. Trupa lui Dusan Uhrin continuă cursa pentru salvarea de la retrogradare

Misiunea „câinilor” nu se anunţă deloc uşoară, ţinând cont că FC U Craiova 1948 este neînvinsă în play-out. Oltenii au înregistrat o victorie, cu Gaz Metan Mediaş, şi două remize, cu Chindia şi CS Mioveni.

Înaintea partidei din această seară, Dinamo se află pe locul 14, la 9 puncte în spatele locurilor care asigură salvarea de la retrogradare. În prezent, „câinii” se află pe loc de baraj, cu 13 puncte.

De cealaltă parte, FC U Craiova 1948 ocupă poziția a 11-a, cu 22 de puncte acumulate.

Formaţia olteană este neînfrântă în faţa lui Dinamo în acest sezon. Oltenii au câştigat primul meci din sezonul regulat, scor 1-0, iar în a doua partidă au încheiat la egalitate în „Ştefan cel Mare”, scor 0-0.

Cum crezi că se va încheia meciul Virtus - FCSB, din Liga Campionilor?

Gigi Becali a dezvăluit câţi bani i-a cerut Louis Munteanu pentru a veni la FCSB: „O să facem asta dacă ne calificăm în Ligă”

23:35

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Wimbledon! S-a definitivat tabloul sferturilor de finală la Grand Slam-ul londonez

23:05

Gigi Becali l-a făcut praf pe finul său, Cristi Borcea: „Dacă făceam ce au făcut el cu Nețoiu, nu mai eram în fotbal acum”

22:54

„La 30 de ani, să spună mama..” Gigi Becali, replică pentru Denis Alibec după ce mama jucătorului a ieșit la atac

22:34

Gigi Becali a anunţat că l-a cedat pe Eduard Radaslavescu la Farul: „I l-am dat lui Gică”! Detaliile mutării

22:13

VIDEOFlorinel Coman a fost prezentat oficial de Al-Gharafa! Qatarezii i-au dedicat un material de senzație lui „Mbappe de România”

1 FotoIubitele lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă au întors toate privirile pe „Insula Milionarilor”. Apariţii de senzaţie 2 FotoUnde a ajuns să joace Adrian Petre! Fostul atacant de la FCSB a debutat la noua echipă, după ce Mircea Rednic a renunţat la el 3 FotoHoraţiu Moldovan s-a decis şi pleacă după numai 6 luni de la Atletico Madrid! Anunţul momentului făcut în Spania 4 EXCLUSIVCinci echipe din Liga 1 au interdicţie la transferuri! CFR Cluj, probleme înainte de startul noului sezon 5 Regele unei țări ploioase! Analiza lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Marii Britanii 6 Marius Ştefănescu şi Vlad Chiricheş, suspendaţi de UEFA! Lovitură pentru FCSB înainte de startul preliminariilor Champions League