Prin programul Doar Dinamo București Florică a donat 45.000 de lei pentru a ajuta Dinamo să scape de faliment. Anunțul a fost făcut de membrii galeriei Peluzei Cătălin Hîldan, pe Facebook.
Fanii lui Dinamo au anunțat condițiile puse de Florică
Suporterii din Peluza Cătălin Hîldan au anunțat pe Facebook condițiile impuse de Claudiu Florică pentru a prelua clubul din Ștefan cel Mare.
”DONAȚIE de 10.000 de euro!
Vă mai amintiți de puștiul care a licitat pentru primul tricou DDB pus la bătaie? A plătit atunci 1150 de euro pentru tricoul lui Perovic, pe care între timp l-a pus frumos în ramă.
Astăzi puștiul s-a întors și a lovit iarăși exact acolo unde ne doare mai tare. El și tatăl său, Claudiu Florică, au făcut o donație de 45.000 de lei pentru ProgramDDB.
Prin aceste donații am ajuns la 71.500 euro strânși până la ora asta!! Ne apropiem de jumătatea obiectivului.
Apare foarte des întrebarea dacă acesta este un semn ca Claudiu Florică se va implica la Dinamo. Ce știm este că acesta a pus anumite condiții pentru a lua în calcul venirea la Dinamo: obținerea licenței de Liga 1, evitarea retrogradării și evitarea falimentului”, au scris fanii dinamoviști pe Facebook.