Clinceni – Universitatea Craiova 1-3 | “La noi așa se întâmplă mereu!” Oltenii, nervoși după victorie. Ce i-a enervat pe jucătorii lui Reghecampf. “E un moment greu!”

Alexandru Ivan Publicat: 21 februarie 2022, 22:17

Comentarii
Clinceni – Universitatea Craiova 1-3 | La noi așa se întâmplă mereu! Oltenii, nervoși după victorie. Ce i-a enervat pe jucătorii lui Reghecampf. E un moment greu!

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Fundașul Bogdan Vătăjelu s-a arătat supărat pe ratările colegilor din atac. Jucătorul de 28 de ani crede că șansele uriașe irosite în meciurile jucate de-a lungul sezonului au costat-o scump pe Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Clinceni – Universitatea Craiova 1-3 | Bogdan Vătăjelu, nervos după victorie

“Dacă stai să te gândești la ce s-a întâmplat cu Farul, trebuia să câștigăm cu 5-0, 6-0, dar nu a fost așa. Clinceni a făcut un joc destul de bunicel, noi am avut puține dificultăți, s-au închis puțin mai bine. În repriza a doua puteam să mai marcăm două-trei goluri.

La noi așa se întâmplă mereu, ratăm foarte mult și se vede pe tabelă. Trebuia să ne păstrăm calmul, ne-au egalat la singura situație a lor.

Eu cred că, dacă a câștigat și FC Argeș, vom avea trei meciuri foarte grele. Trebuie să fim mai concentrați”, a spus Bogdan Vătăjelu, după Clinceni – Universitatea Craiova 1-3

Clinceni – Universitatea Craiova 1-3 | Ionuț Vînă: “E o situație grea!”

Și Vînă a avut un strigăt de disperare. Mijlocașul venit de la FCSB a recunoscut că Universitatea Craiova a făcut un sezon slab. Oltenii nu se mai gândesc la titlu în actuala stagiune.

Reclamă
Reclamă

“Dacă nu eram atenți, puteam să avem un meci foarte greu. Sunt imprevizibili, ei nu mai au ce să piardă, au venit să joace fotbal.

În play-off vrem să scoatem maxim de la fiecare meci. Am pierdut startul, trebuie să fim realiști, nu putem să ne gândim foarte departe. E un moment greu, trebuie să vedem ce putem să obținem în play-off”, a spus și Ionuț Vînă.

După 3-1 cu Academica Clinceni, Universitatea Craiova e aproape sigură de prezența în play-off. Echipa lui Laurențiu Reghecampf a urcat pe locul patru, cu 45 de puncte, la patru lungimi de FC Argeș, echipa de pe poziția a șaptea. Mai sunt trei meciuri de jucat în sezonul regulat.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:14

Azi se decid sferfinalistele din Conference League (LIVE SCORE). Răzvan Marin şi Racoviţan, titulari

18:55

Vestea momentului pentru Cristiano Bergodi! Anunțul lui Alexandru Chipciu: „Aș fi putut să joc și cu Turcia”

18:52

Adrian Newey nu va mai fi team principal la Aston Martin! Va fi înlocuit de şeful unei rivale

18:49

Dinamo – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:30). Derby “de foc” pe Arena Naţională. Echipele de start

18:20

Se retrage la finalul sezonului? Mihai Pintilii a făcut anunțul în legătură cu jucătorul FCSB-ului

18:19

Dorinel Munteanu ştie ce va face diferenţa în Turcia – România: “Ne uităm la statistici! Nu ne sunt superiori”

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și