Închide meniul
Foto

Clipe de panică la Ripensia Timişoara – Dinamo: “Nu mai puteam să respir, m-a lovit din spate”. Cosmin Matei a rămas fără aer

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 septembrie 2021, 21:06

Comentarii

Panică pe arena “Dan Păltinişanu” din Timişoara. Pe finalul meciului Ripensia Dinamo 0-1, Cosmin Matei a speriat pe toată lumea. A rămas fără aer câteva secunde şi se credea că vom asista la o nou tragedie. Din fericire, , Matei și-a revenit și a intrat pe gazon pentru finalul de meci, dşei ambulanţa a intrat pe gazon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo, clipe de panică la Timişoara

Cosmin Matei, marcatorul singurului gol al întâlnirii, a fost lovit din spate de Yuri Stephane Coulibaly. Jucătorul din Cote d’Ivoire s-a oprit direct în spatele „decarului” dinamovist, care a rămas preț de câteva secunde fără aer. “N-am reușit să respir, m-am panicat. Au fost 10-12 secunde. Jucătorul m-a lovit în spate”, a spus Comsin Matei la finalul meciului, conform digisport.ro.

Dinamo, victorie în faţa unei echipe de ligă secundă

Dinamo şi-a revenit în Cupă, chiar dacă în campionat stă foarte rău. După 9 etape DInamo are doar 6 puncte şi şapte înfrângeri. “Important este că echipa merg mai departe. Mă bucur că am înscris și că sunt sănătos. Vin după o pauză de 4 luni și am nevoie să fiu în cea mai bună forma. Avem nevoie de continuitate și rezultate pozitive. Avem nevoie de încredere.

Aceste meciuri sunt dificile pentru că echipele mici se motivează foarte bine. Pentru ele este meciul sezonului. Ripensia a încercat să joace și îi felicit. Eu consider că după următoarea pauză de națională o să fiu bine. Cupa este un obiectiv, important este să ajungem departe și să acumulăm puncte în campionat”, a mai spus dinamovistul Cosmin Matei, conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:31
LIVE TEXTDinamo – U Cluj 0-0. Ocazie uriaşă pentru oaspeţi!
20:30
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Pep Guardiola își cedează un jucător în La Liga
20:25
Îi mai ții minte pe Milutinovic și Parreira? Antrenorii record de la Cupa Mondială au un rival serios în 2026
20:19
VideoJurnal Antena Sport | Oltenii se plâng şi ei de frig înaintea meciului ce îi poate readuce pe primul loc
20:15
Senegal – Maroc LIVE SCORE (21:00). Gazda competiției poate scrie istorie după 50 de ani. Echipele de start
20:14
Adrian Păun nu renunță la play-off: „Nu depinde numai de noi. Nu am cum să nu mă gândesc”
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 3 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 4 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026 5 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări 6 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd”
Citește și