Cutremur la Dinamo. Conducerea SC Dinamo 1948 SA a fost notificată că nu mai poate folosi denumirea de FC Dinamo în scop comercial, scrie playsport.ro.
Societatea care deţine patrimoniul pentru denumirea FC Dinamo Bucureşti este Asociaţia Clubul Sportiv Fotbal Club Dinamo București, deţinută de Nicolae Badea.
Dinamo nu mai poate folosi denumirea de FC Dinamo
Astfel, conducerea clubului a fost deja atenţionată că nu mai poate folosi numele de FC Dinamo în scop sportiv şi comercial. Dinamo nu mai poate folosi nici site-ul oficial.
Totuşi, conform sursei citate, echipa din Liga 1, Dinamo 2, dar şi echipele de la centrele de juniori vor putea evolua cu stema cu doi câini.
Dinamo, datorii uriaşe în 2021
Dezastru financiar pentru Dinamo. Echipa lui Dusan Uhrin şi-a prezentat bilanţul pe anul 2021. Iar datoriile sunt uriaşe, de peste 9 milioane de euro.
Conform bilanţului publicat de Dinamo, clubul a înregistrat datorii de 44.863.903 de lei (n.r. – 9.100.000 de euro). O marea parte dintre aceste sunt datorii care trebuie să fie achitate pe termen scurt: 44.740.853 de lei.
Cifre interesante sunt şi în cazul veniturilor din vânzarea biletelor cumpărate de fani. Dacă în anul 2020, „câinii” au încasat 1.219.038 de lei din vânzarea tichetelor, în 2021 venitul a scăzut dramatic: 430.409.
- Dinamo nu mai poate folosi denumirea oficială
- Cutremur de proporţii în Liga 1
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni”
- Gicu Grozav, disputat de două echipe care vor promovarea în noul sezon
- Destinaţie surprinzătoare pentru jucătorul crescut de Steaua şi Rapid
- Ionel Ganea a revenit în fotbal după 5 ani! Decizia luată de acesta după drama petrecută în urmă cu un an
- Ce echipă va avea Iaşiul şi în ce ligă va activa după ce Poli a ajuns în situaţie de faliment!

































