Închide meniul

Conducerea pune presiune pe Mircea Rednic: “Un egal ar fi dezastruos pentru noi”. Ce spune Iuliu Mureşan despre eventuala demitere a antrenorului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 3 decembrie 2021, 10:57

Comentarii
Conducerea pune presiune pe Mircea Rednic: Un egal ar fi dezastruos pentru noi. Ce spune Iuliu Mureşan despre eventuala demitere a antrenorului

Profimedia

Iuliu Mureşan spune că postul lui Mircea Rednic nu este în pericol în eventualitatea unui rezultat negativ cu lanterna roşie, Academica Clinceni. Totuşi, administratorul special al echipei din Ştefan cel Mare nu concepe ca echipa să nu câştige această partidă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conducerea pune presiune pe Mircea Rednic

Dinamo nu mai bate pe nimeni în Liga 1 din luna august. Nici măcar aducerea lui Mircea Rednic nu i-a revigorat pe cei din Ştefan cel Mare. Echipa are 7 meciuri consecutive fără victorie cu Mircea Rednic pe bancă. Totuşi, conducerea încă mai are încredere în antrenor. „Nu se pune problema, are susținerea noastră și a suporterilor. Clar nu se pune problema. Când a venit, am acceptat să-i dăm timpul necesar pentru a forma o echipă mai puternică abia după transferurile și pregătirea din iarnă. Sigur, și el, și jucătorii, dar și noi ne dorim victoria în seara asta”, a spus oficialul celor de la Dinamo, Iuliu Mureşan care nu s-a oprit însă aici.

„Diseară avem derby-ul suferinței, nu îi pot spune altfel. Avem o situație proastă în clasament și noi, și ei. E un meci pe care trebuie să-l câștigăm, să obținem o victorie după o pauză lungă. Nu concepem alt rezultat! Şi un egal ar fi dezastruos pentru noi”, a mai declarat administratorul special de la Dinamo, conform gsp.ro.

Dinamo, pe loc retrogradabil direct

Dinamo e pe locul 15 în Liga 1, cu doar 7 puncte acumulate în 17 etape. „Problema e la voi, că tot apăreți cu multe zvonuri, aţi luat toți antrenorii la rând, îi propuneți la Dinamo, ba că sunt doriți de cei din conducere, ba de jucători, ba de magazioneri, ba de bucătari, și creați, pentru că va place să creați. Nu mă supăr, e normal când lucrurile nu merg bine să vă gândiți să creați o atmosfera de genul, mai ales în jurul lui Dinamo. Nu știu ce vă faceți voi dacă Dinamo n-o să mai fie, de cine o să mai scrieţi?

Nu există, ați oferit prea multe zvonuri de-astea care n-au fost adevărate. Azi chiar n-am citit, să vedem dacă a mai apărut ceva. Lucrurile bune nu le sesizați, lucrurile rele da, și dacă nu sunt le inventați voi. Mă pot comporta și eu ca voi. Să vin la conferință, ‘mă interesează doar meciul de mâine, în rest nu are rost să-mi puneți întrebări, că nu vă mai răspund”, a declarat Mircea Rednic, înaintea meciului cu Academica Clinceni.

Reclamă
Reclamă

 

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:44
Carlos Alcaraz debordează de încredere înainte de semifinala de la Wimbledon: “Nu vreau să se oprească aici”
13:30
Dinamo, a zecea achiziţie a verii! Jucătorul cu 75 de prezenţe în Ligue 1 vine la echipa lui Zeljko Kopic
13:16
Mesajul conducerii Red Bull după demiterea lui Christian Horner: “Vei rămâne o parte din istoria noastră”
12:29
BREAKING NEWSChristian Horner a fost dat afară de la Red Bull. Cutremur în Formula 1
11:49
Anthony Davis a suferit o operaţie ieşită din comun. Starul de la Mavericks, o nouă intervenţie chirurgicală
11:38
Presiune pe Cristi Chivu! Ce trebuie să facă noul antrenor al lui Inter Milano. Mesaj de la Mircea Lucescu
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 4 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și