Constantin Budescu, fabulos şi la FCSB! A dat gol din curtea bisericii. „Este vremea lui Budi!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 5.10.2021, 14:31
Actualizat: 5.10.2021, 14:31

Constantin Budescu nu se dezice şi a devenit, din nou, "cel mai tare din parcare". Fotbalistul de 32 de ani a înscris un super-gol la ultimul antrenament al lui FCSB. "Este vremea lui Budi!", a fost anunţul făcut de vicecampionii României.

Constantin Budescu

Constantin Budescu, gol din curtea bisericii

Facebook FCSB

Budescu şi-a obişnuit fanii cu execuţii spectaculoase. A marcat din parcarea stadionului din Giurgiu, în momentul în care îmbrăca tricoul Astrei. A venit momentul să facă show şi la FCSB.

Budescu şi-a reglat tirul din lovitură liberă. A trimis mingea în vinclu, după care s-a în afara terenului de antrenament. S-a apropiat de biserica ridicată de Gigi Becali şi a reuşit o execuţie memorabilă.

Constantin Budescu tocmai a fost decisiv pentru FCSB în confruntarea cu Chincia Târgovişte. A marcat golul victoriei în minutul 90+7. Mijlocaşul a transformat o lovitură de la 11 metri şi a adus toate punctele în tabăra roş-albaştrilor.

Mereu am jucat bine aici, din păcate pentru alte echipe. Ne bucurăm pentru cele trei puncte. Sunt obişnuit cu presiunea. A fost un meci greu, iar după eliminare ne-a fost mai greu. Am avut ocazii. Ăsta e fotbalul. E foarte mare bucuria. Este un sentiment mult mai plăcut când marchezi în ultimul minut.

De mâine trebuie să revenim. Nu mă simt rău deloc. Depinde de meci, de echipă. Antrenorul decide cine joacă şi cine nu. Avem un singur obiectiv şi trebuie să facem o echipă puternică care să ajungă în grupele Europa”, a spus Constantin Budescu la finalul meciului.

Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 18:36
Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor
Fotbal intern • 17:07
Gigi Becali, o nouă aroganţă! Ce a putut spune înainte de derby-ul Dinamo Rapid: „Ce treabă am eu? Am o afacere”
Gigi Becali a dezvăluit când poate ajunge Edi Iordănescu selecţionerul României! "E alegerea lui"
Fotbal intern • 14:31
“De unde scandal, mă?” Gigi Becali a dat cărțile pe față despre relația pe care o are cu Edi Iordănescu: “Altceva nu mă interesează! Toată lumea știe asta!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23:11 Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!” 23:10 Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii 22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român 21:23 FotoMomente de panică în meciul Dinamo – Rapid! A fost nevoie de intervenţia de urgenţă a ambulanţei. Răuţă, cu masca de oxigen, a ajuns la spital UPDATE 21:01 Dinamo – Rapid, precedat de un scandal imens! Intervenţie în forţă a jandarmilor. Fanii au fost puşi la pământ 20:13 Barcelona – Real Madrid | Ronald Koeman, avertisment înainte de El Clasico. „Presiunea nu putea fi mai mare!” Cum va aborda meciul 19:20 CS Mioveni – FC Botoșani 1-1. Final interzis cardiacilor! Moldovenii s-au salvat în prelungiri, după ce au ratat un penalty
Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale