Închide meniul

Constantin Budescu poate juca în derby-ul FCSB – Dinamo. “Şi-a ispăşit suspendarea!”. Veşti excelente pentru Edi Iordănescu

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 septembrie 2021, 14:16

Comentarii
Constantin Budescu poate juca în derby-ul FCSB – Dinamo. Şi-a ispăşit suspendarea!. Veşti excelente pentru Edi Iordănescu

Hepta

Edi Iordănescu are motive să se bucure, mai ales că nu se poate baza pe unii dintre cei mai buni jucători din ofensivă. Florin Tănase şi Florinel Coman ratează confruntarea cu marea rivală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu poate debuta în derby-ul FCSB – Dinamo

Am discutat cu cei de la FRF, Budescu și-a ispășit suspendarea, nu este niciun fel de problemă. El a primit două etape de suspendare, dar a rămas legitimat la Astra până la data de 15 februarie.

Clubul a disputat două jocuri până când el a fost transferat de Damac, astfel că și-a ispășit suspendarea. Din punctul meu de vedere poate juca fără probleme cu Dinamo, așa mi s-a transmis“, a declarat secretarul general al LPF, Justin Ştefan, pentru digisport.ro.

În sezonul trecut, Budescu a fost eliminat în partida dintre FC Argeş şi Astra pentru că l-a înjurat pe arbitru. A primit, pentru acest gest, două etape de suspendare.

Am declarat că după 30 de ani mă apuc de fotbal. Am încercat şi încerc în continuare să fac unele schimbări în viaţa mea de fotbalist şi sper asta să se vadă şi în teren.

Reclamă
Reclamă

Mă simt foarte bine, au mai fost câteva tentative să revin, dar este bine că am venit acum. Toate lucrurile sunt ok şi sper ca lucrurile să meargă de la acum încolo. A contat foarte mult, am primit foarte multe mesaje şi chiar am rămas plăcut surprins”, a dezvăluit Budescu.

Constantin Budescu a fost muşcat de un păianjen

Constantin Budescu are probleme medicale şi sunt şanse mici să fie titular împotriva lui Dinamo. „Artistul” a fost muşcat de un păianjen şi a ajuns la medici după ce i-a apărut o umflătură.

Budescu era oricum în urmă cu pregătirea şi încă suferea din cauza unei accidentări mai vechi. În condiţiile date, debutul său încă din acest weekend este pus sub semnul întrebării.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și