Constantin Budescu, primul meci ca titular după revenirea de la FCSB! „Budi”, așteptat să facă show la Hunedoara

Publicat: 22.09.2021, 20:38

Constantin Budescu (31 de ani) va bifa primul meci ca titular după revenirea la FCSB împotriva celor de la CS Hunedoara, în Cupa României.

Constantin Budescu, din nou titular la FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Edi Iordănescu l-a titularizat pe Budescu în premieră. Mijlocașul bifase primele minute în tricoul lui FCSB în meciul cu FC U Craiova 1948, scor 1-0, în ultima etapă din Liga 1, când a intrat de pe bancă în minutul 77.

Constantin Budescu, titular în premieră după revenirea de la FCSB

Echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu CS Hunedoara: Straton – Haruț, Cristea, Miron, Radunovic – Șut, Oaidă, Olaru – Budescu, Dumiter, I. Stoica

Meciul cu FCSB a stârnit un interes uriaș la Hunedoara. Fanii s-au strâns la stadion cu câteva ore înainte și au format cozi uriașe.

Budescu a revenit recent la echipa finanțată de Gigi Becali și e gata să pună umărul la câștigarea primului titlu din 2015 încoace. Budescu a mai evoluat pentru FCSB în sezonul 2017 – 2018, reușind să marcheze 13 goluri și să le ofere colegilor 12 pase decisive în 37 de partide.

În vârstă de 32 de ani, Constantin Budescu este cotat pe site-urile de specialitate la 1.5 milioane de euro. Acesta a evoluat de-a lungul carierei în peste 180 de meciuri în Liga 1, reuşind 69 de goluri şi 67 de pase decisive.

Constantin Budescu, problemă bizară

Constantin Budescu a lipsit de la primele meciuri ale FCSB-ului după ce a semnat dintr-un motiv incredibil. „Magicianul” a fost mușcat de un păianjen înainte de Derby de România, 6-0 cu Dinamo.

Da, a fost mușcat de un păianjen, nu e glumă, i s-a umflat piciorul, a luat un antibiotic și nu și-a făcut efectul.

A fost nevoie de o intervenție să îi scoată sângele ăla rău. S-a antrenat, iar cu o zi înainte de meci a trebuit să-l taie iar puțin pentru a scoate ce a rămas„, a declarat Mihai Stoica la digisport.ro.

Mihai Stoica a anunțat când revine preferatul lui Gigi Becali
Fotbal intern • 18:51
Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid
Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 14:31
Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Gigi Becali i-a impus un titular lui Edi Iordănescu
Fotbal intern • 11:13
Acuzaţii grave la adresa lui Gigi Becali! Transferul lui Olimpiu Moruţan, motiv de scandal: „Vreau să vad dacă lucrurile stau aşa”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
20:13 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Flavius Stoican rămâne cu picioarele pe pământ: „Nu suntem mari și tari! Trebuie să nu mai avem teamă!” 19:25 FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Oltenii „au spart gheața” după 8 etape! Flavius Stoican, primul succes pe banca echipei lui Adrian Mititelu 18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei