Închide meniul

Continuă problemele la FC U Craiova 1948! Echipa lui Adrian Mititelu a dat dispărut un jucător care “pune poze din cluburi”

Dragoș Vasile Publicat: 3 iulie 2022, 22:58

Comentarii
Continuă problemele la FC U Craiova 1948! Echipa lui Adrian Mititelu a dat dispărut un jucător care pune poze din cluburi

SportPictures / Catalin Ciupureanu/SPORT PICTURES via Hepta

Continuă problemele la FC U Craiova 1948. Echipa lui Adrian Mititelu l-a dat dispărut pe Terrel Ondaan (28 de ani). Ultima oară, mijlocaşul a participat la meciurile naționalei Guyanei. De atunci, acesta nu s-a mai întors la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Robert Săceanu, directorul sportiv al clubului din Bănie, a explicat situaţia fotbalistului. Cotat la 350.000 de euro, acesta a evoluat în 24 de meciuri sezonul trecut, reuşind să înscrie 1 gol şi să ofere 2 pase decisive.

Continuă problemele la FC U Craiova 1948

„La început, Ondaan a fost plecat la echipa națională, dar, ulterior, nu a mai respectat programul echipei noastre și nu s-a mai prezentat deloc la antrenamente. Nu a mai venit nici în cantonament cu noi, în Austria. El este un jucător aflat în continuare sub contract cu FC Universitatea, dar nu își mai respectă acest contract.

Lipsește nemotivat de la echipă, iar în urmă cu câteva zile ne-a contactat să ne spună că are niște probleme medicale. Însă, noi observăm că el își postează pe rețelele de socializare, fără nicio reținere, poze de prin cluburi cu prietenii.

Noi avem un regulament intern foarte bine stabilit la echipă, iar Ondaan trebuie să își asume și deciziile pe care clubul și le rezervă să le ia împotriva sa. Iar lucrurile în privința sa sunt sunt foarte clare. Un astfel de comportament nu îl permitem niciunui jucător și este clar că vom lua măsuri”, a spus Robert Săceanu, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

FC U Craiova 1948 acuză că o altă echipă i-a „furat” jucătorul din cantonament

FC U Craiova 1948 acuză că o altă echipă i-a „furat” jucătorul din cantonament. Este vorba despre Dominik Kovacic, prezentat la Kisvarda.

U Craiova 1948 a anunţat, vineri, că a sesizat FIFA cu privire la “comportamentul neregulamentar şi lipsit de fair-play” al clubului Kisvarda. La Kisvarda a fost prezentat fotbalistul Dominik Kovacic, deşi acesta are contract cu U Craiova 1948 până la 30 iunie 2024.

“Fundaşul croat a părăsit astăzi cantonamentul echipei fără acordul clubului, încălcând astfel contractul încheiat în iunie 2021”, a precizat gruparea olteană.

Reclamă

Dominik Kovavic a ajuns la FC U Craiova 1948 la începutul sezonului precedent, de la NK Lokomotiva. Fundașul este cotat la 500.000 de euro.

Adrian Mititelu Jr. visează la play-off

Adrian Mititelu Jr visează la calificarea în play-off după ce l-a adus pe Marius Croitoru pe banca tehnică de la FC U Craiova 1948. Patronul oltenilor are gânduri mari pentru sezonul viitor, odată cu instalarea noului antrenor.

Marius Croitoru a fost prezentat oficial la FC U Craiova 1948. Mititelu Jr. privește cu mult optimism către sezonul următor și are mare încredere în calitățile fostului antrenor de la FC Botoșani.

Adrian Mititelu Jr. îl consideră pe Croitoru genul de antrenor care transformă jucătorii de nivel mediu în jucători de top în România:

„Îl apreciez pe Marius de foarte mulţi ani. Cu gândul ăsta l-am adus şi noi la Craiova, să accedem în play-off, anul acesta. Marius are ochi foarte bun către fotbal și jucători de perspectivă (n.r. – despre transferuri).

Așa cum și la Botoșani a vândut mulți jucători. A luat jucători de un nivel mediocru și i-a propulsat, așa sper sa facă și la Craiova. Suporterii îl vor primi cu brațele deschise. Nu ai de ce să nu îl primești cu brațele deschise pe Marius Croitoru. A făcut performanță și e un antrenor de mare potențial”, a spus Adrian Mititelu Jr, la conferința de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:48
Dinamo Zagreb – FCSB LIVE TEXT (22:00). Duel crucial pentru campioana României. Echipele de start
20:47
Motivul pentru care Florin Tănase nu va fi nici pe bancă la meciul FCSB-ului cu Dinamo Zagreb!
20:37
VIDEOFlorinel Coman a marcat din nou, într-un meci dramatic pentru Al-Gharafa. Gestul făcut după gol
20:35
VideoJurnal Antena Sport | FCSB, susţinută la Zagreb de puşti români plecaţi la echipele de juniori din Croaţia
20:24
VideoJurnal Antena Sport | Tănase, marea absenţă a FCSB-ului la meciul cu Dinamo Zagreb
20:11
Tragedie în fotbal! A murit la numai 27 de ani, după ce s-a prăbuşit pe teren
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Olimpiu Moruțan putea ajunge la FCSB! Cine s-a opus transferului și ce i-a transmis lui Gigi Becali 4 Radu Drăguşin, la pachet cu un alt jucător. AS Roma a făcut oferta pentru Tottenham 5 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 6 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor
Citește și