Președintele AFAN, Emilian Hulubei, susține că Popa a luat salariul înjumătățit la FCSB, atâta timp cât a fost pandemia și a anunțat că jucătorul are posibilitatea să meargă la TAS și se poate decide până pe 7 ianuarie.
45.000 de euro ar trebui să primească Adi Popa de la FCSB
”A venit motivarea, acum avem timp până pe 7 ianuarie să facem recurs la TAS. S-a judecat în echitate, i-au tăiat doar o lună din salariu. Dacă stai să calculezi toată perioada de pandemie, el a luat salariul înjumătățit, adică 50%.
Vedem dacă el vrea să meargă la TAS. Acolo există un risc, să piardă și el. Nu să piardă tot, dar să piardă procesul. Sunt niște taxe destul de mari la TAS”, a declarat Emilian Hulubei pentru Digi Sport.
Jucătorii băgați în șomaj tehnic de Gigi Becali
- Cristi Bălgrădean
- Bogdan Planic
- Marko Momcilovic
- Alexandru Stan
- Adi Popa
- Harlem Gnohere
Dintre aceștia doar Stan mai este la FCSB, dar nu intră în planurile staff-ului tehnic.
- AS.ro LIVE va reveni pe 8 ianuarie 2021 și va putea fi urmărită pe www.as.ro/live
- Adi Popa a câștigat la comisiile din România
- De ce ar putea merge la TAS
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































