Cei doi au avut un conflict le pauza jocului. Grozavu a fost eliminat, iar Crețu a primit galben. Jucătorul de la FCSB a continuat 'războiul' pe rețelele de socializare.
"Domnule Leo Grozavu, în seara asta am scăpat de o 'bucată'", a postat Vali Crețu pe contul său de Instagram, alături de o poză cu Leo Grozavu, amintind de momentul în care tehnicianul l-a lovit pe Golofca în timpul unui meci.
Vali Crețu, acuze grave la adresa lui Leo Grozavu
Vali Crețu a lăsat de înțeles ca Leo Grozavu ar fi sărit la bătaie și ar fi înjurat jucătorii de la FCSB.
"Mie mi-a dat galben pe tunel că aşa a vrut. Nu aduce nimic fotbalului românesc aceste personaje, să înjure jucători. Nu m-a înjurat pe mine, ceva mult mai grav a fost", a spus Crețu la finalul jocului.
Replica lui Leo Grozavu nu a întârziat să apară
Tehnicianul celor de la Sepsi are însă o altă versiune. Grozavu spune că jucătorul de la FCSB l-a înjurat pe el și ca acesta poartă ura pe el de când îi era elev.
”Creţu a avut nişte cuvinte nelalocul lor în timpul jocului şi eu la pauză i-am spus nişte lucruri. Şi el spune la pauză nişte lucruri. Şi după a spus că pentru cuvinte jignitoare. De aia mi-a dat cartonaş galben. Ca să mă potolească.
A rămas cu o ură de nedescris împotriva noastră. A fost şi jucătorul meu. Mai ales când era la Mediaş, a venit şi s-a plâns că el nu mai vrea să stea şi să îl ajut să plece.
Pentru asta vine şi înjură. E problema lui. Astea sunt ironii. Nu am treabă, nu intru în dispută cu adversarul", susține Leo Grozavu.
- Vali Crețu și Leo Grozavu s-au certat la pauza meciului dintre FCSB și Sepsi
- De la ce a început scandalul
- Canada - Bosnia-Herţegovina e în direct vineri, de la 22:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- SUA - Paraguay e în direct sâmbătă, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
- Dorit de CFR Cluj, Edi Iordănescu anunță că și-a decis viitorul: “E momentul să clarific”

































