Continuă scandalul uriaş dintre Dumitru Dragomir şi familia Mititelu: "L-a lovit Dumnezeu. El a vrut să bage peste o sută de oameni în pușcărie"

Antena Sport Publicat: 15 noiembrie 2020, 10:14 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
Continuă scandalul uriaş dintre Dumitru Dragomir şi familia Mititelu: "L-a lovit Dumnezeu. El a vrut să bage peste o sută de oameni în pușcărie"

Dumitru Dragomir, scandal uriaş cu familia Mititelu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Îmi pare rău de copilaşul ăsta pentru că eu sunt convins că îi este tare greu că taică-su a ajuns la puşcărie, dar îl rog să nu mai fie atât de needucat la adresa mea. Vorbeşte el de mine şi de trecutul meu, iar el săracu vorbeşte din povestirile lui Moise ăla. Acest Moise este omul care l-a nenorocit pe Adrian Mititelu, iar dacă ăsta mic nu se potoleşte o să vadă şi el cât de mult va avea de pierdut dacă o să se mai ia după juristul ăla care este foarte slab.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu le-a mai câștigat niciun proces de o căruță de ani, dar familia Mititelu tot pe mâna lui a mers. Îl ştiu pe băiatul lui Mititelu de când era foarte mic, iar el m-a jignit rău. Nu o să mă pun la mintea lui că nu am ajuns să mă cert acum şi cu copiii lui Mititelu. Dar îi transmit că eu m-am certat din cauza tatălui său chiar şi cu Mircea Sandu. Băi, Adiță, tatăl tău m-a păcălit cu nişte bani. Eram la LPF atunci. Să îl întrebi pe taică-tu ce s-a întâmplat. Nici nu ştiu ce clasă erai tu atunci când eu am încercat să îl ajut pe taică-tu, iar el mi-a făcut ce mi-a facut.

Nu am nimic cu tine, copilul lui tata, dar nu mă mai jigni că tu habar nu ai despre ce vorbeşti. Îmi pare rău că Adrian Mititelu a ajuns în puşcarie, dar l-a lovit Dumnezeu. El a vrut să bage peste o sută de oameni în pușcărie. Pe mine, pe Mircea Sandu, pe cei din Comitetul Executiv şi pe mulți alții. Dar, uite că a ajuns el în pușcărie. Eu vreau să mă retrag din toate şi să îmi văd de pensia mea. Nu am nimic cu tine, Adiță. Îți spun sincer că eu am vrut sa îți ajut tatăl în urma cu zece ani. Mi-ar plăcea ca echipa voastră să promoveze, dar vedeți-vă acum de treabă", a spus Dragomir, pentru prosport.ro. 

Adrian Mititelu, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare

Adrian Mititelu a primit o condamnare la închisoare pentru evaziune fiscală în cazul transferului lui Mihai Costea. Finanțatorul celor de la FC U Craiova a primit 3 ani de închisoare dar a dat asigurări că echipa are susținerea necesară pentru a continua.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiţie europeană va juca Universitatea Craiova în toamnă?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53

Celtic, aproape de revenirea la „masa bogaților”. Spectacol pe Giulești. Toate rezultatele serii din Champions League

23:29

Florin Prunea, uluit de declarațiile tehnicianului de la Oțelul, după umilința de la Chiajna: „Rar mi-a fost dat să văd așa ceva”

23:27

Mihai Stoica l-a ironizat pe Adrian Mutu: „Poate s-a pripit”. Cum se apără după ce a fost acuzat că a adus „ţepe” la FCSB

22:53

Roberto De Zerbi, dezlănțuit pe piața transferurilor: vrea doi jucători de la Manchester City! „Cetățenii” cer 150 de milioane

22:45

UPDATEOFICIAL | Vasile Mogoș a fost prezentat la noua echipă: „Benvenuto!”. Contract pe 2 sezoane pentru campionul din sezonul trecut

22:37

Carlos Sainz a dat lovitura! Spaniolul a semnat un nou contract şi va încasa o sumă colosală

1 Ce suspendare a primit Daniel Pancu, după ce a fost eliminat în Rapid – Dinamo 0-1 2 Farul, eliminată din Cupa României! Rușine uriașă pentru constănțeni. Ce echipe s-au mai calificat în grupe 3 Gheorghe Mustaţă, mesaj direct către Tavi Popescu după ieşirea jucătorului de la FCSB: „Îi promit asta” 4 Florin Talpan a fost internat de urgenţă! Ce se întâmplă cu juristul CSA Steaua 5 Barcelona, transfer neaşteptat! Acord pentru doar 3 milioane de euro 6 Încă o lovitură la Trabzonspor: fostul câștigător al Balonului de Aur, dorit lângă Mohamed Salah
Citește și