Giani Kiriţă e convins că venirea lui Contra la Dinamo va revitaliza echipa. Mai mult, acesta e convins că echipa se va bate la titlu. Fostul fundaş al "câinilor" speră ca Gigi Mulţescu să rămânî în cadrul clubului.
"Investitorii sunt spanioli, Cosmin Contra a fost la Dinamo, și-a făcut treaba, am jucat cu titlul pe masă, sunt bucuros că a revenit. Sunt sigur că a vorbit și despre investiții în echipă și, cu siguranță, se vor face investiții. Asta o să fie în timp, n-o să pocnească din degete și vor veni 15 jucători de valoare.
Kiriţă: "Gigi Mulțescu trebuie să rămână"
Gigi Mulțescu trebuie să rămână în cadrul clubului. Contra vine cu tinerețe, cu pasiune, cu tot ce înseamnă proiect la Dinamo, dar asta nu înseamnă că Gigi Mulțescu trebuie înlăturat.
S-a făcut un pas, echipa a fost preluată, vom avea un antrenor. Ușor-ușor sper să vină și jucători de valoare, dar să nu ne hazardăm. Simt că facem o echipă bună, să fim optimiști, hai să construim echipa asta, să ajungem unde ne e locul, să ne batem la titlu, dar pas cu pas", a spus Giani Kiriță la Digisport.
- Contra este noul antrenor de la Dinamo
- Dinamoviştii visează la titlu
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”






























