Cornel Dinu i-a făcut praf pe jucători după Dinamo – Voluntari 3-2. “S-au antrenat având grijă de oile lui Gigi Becali”

Antena Sport Publicat: 20 iulie 2021, 11:03

Comentarii
Cornel Dinu i-a făcut praf pe jucători după Dinamo – Voluntari 3-2. S-au antrenat având grijă de oile lui Gigi Becali

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Ciobotariu, din oaspete devine gazdă, se simte foarte bine pe Dinamo, s-a văzut. Meciul, dacă stăm să ne gândim, poate fi foarte simplu rezumat: Sorescu – Voluntari 3-2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Dinu i-a desfiinţat pe jucătorii de la Voluntari

Nici cei… amatorii ăştia de la Voluntari, plătiţi probabil profesionist, n-au dovedit niciun fel de coeziune, de dăruire, chiar de prezenţă fizică în joc. O echipă care probabil mai mult s-a antrenat strângând porumbul de prin preajmă sau având grijă de oile lui Gigi (n.r. Becali)”, a spus Dinu, citat de telekomsport.ro.

Dinamo a început nou sezon al Ligii 1 cu victorie, după ce a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1), echipa FC Voluntari. Căpitanul Deian Sorescu a fost marcatorul dinamoviştilor, cu un hat-trick spectaculos, reuşit în minutele ’44, ’59 şi ’72. Pentru FC Voluntari au punctat Fulop ’14 şi Raţă ’66.

“Dinamo este o echipă imprevizibilă. Păcat că nu am ştiut să închidem jocul la 1-0. Capul sus, ştergem cu buretele, sâmbătă avem alt meci. Mă iubesc, le mulţumesc pentru urări. Pentru că fanii m-au “încurajat” foarte tare, pentru mine nu mai există Dinamo. Nu voi mai comenta de ei”, a spus şi Gabriel Tamaş, la finalul partidei.

Deian Sorescu, omul meciului Dinamo – FC Voluntari 3-2

Deian Sorescu a marcat toate golurile lui Dinamo în victoria, 3-2 cu FC Voluntari, din prima etapă a campionatului. După ultima reuşită, căpitanul “câinilor” a făcut un gest special în faţa fanilor. El şi-a scos banderola şi s-a bucurat în faţa galeriei, după golul trei. Sorescu a explicat că prin gestul său a vrut să-l omagieze pe fostul căpitan Cătălin Hîldan.

Reclamă
Reclamă

“Am arătat către unicul nostru căpitan, către Cătălin Hîldan, pentru că a fost multă lume, a fost primul meci cu spectatori după pandemie şi voiam să vadă că şi noi suntem conştienţi că Hîldan e alături de noi”, a spus Sorescu, după meciul cu Voluntari.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:39

Mesajul emoţionant postat de FCSB pe 7 mai, la 40 de ani după ce Steaua a cucerit Cupa Campionilor: “Indiferent de tabere”

11:29

A plecat de la FCSB și a câștigat titlul! Adrian Șut, performanță de top în Emirate. A celebrat precum Chivu

11:08

Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani

11:00

Luptă pe muchie de cuțit pentru locul suplimentar de UCL. Două meciuri, decisive după Bayern – PSG

10:54

Mihai Stoica i-a făcut praf pe cei de la Bayern Munchen, după eliminarea din UCL! L-a ironizat şi pe Kompany: “L-a cam dereglat”

10:16

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Franța, sinonimă cu performanța la Cupa Mondială

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și