Închide meniul

Cornel Dinu l-a desființat pe "antrenorul" Gigi Becali: "Schimbările pe care le face FCSB sunt şocante". Cum a fost ironizat unul dintre jucătorii roş-albaştrilor

Alexandru Ivan Publicat: 24 februarie 2021, 14:32 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Reclamă
Cornel Dinu l-a desființat pe "antrenorul" Gigi Becali: "Schimbările pe care le face FCSB sunt şocante". Cum a fost ironizat unul dintre jucătorii roş-albaştrilor

Gigi Becali, desființat

"Nu înţeleg cum poţi să ajungi la maniera de a-l aduce (n.r- pe Alexandru Buziuc) şi am spus asta de la început. Îmi aduc aminte de el, care a avut o perioadă când s-a descurcat la Gaz Metan, după care nu văd criteriile", a spus Cornel Dinu, la Telekom Sport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Culmea, chiar Gigi Becali a fost cel care care a insitat pentru transferul atacantului de 26 de ani la FCSB. „Buziuc e pariul meu, eu l-am luat”, declara patronul roș-albaștrilor la începutul sezonului. 

Cornel Dinu l-a ironizat pe Alexandru Buziuc

Buziuc, care n-a inscris niciun gol la FCSB în Liga 1, a fost luat peste picior de Cornel Dinu. Ultima sa reușită a fost în iulie 2020, împotriva armenilor de la Shirak, în turul 1 preliminar Europa League.

"Face parte din categoria foarte interesantă de atacanţi care nu ajung la finalizare", a subliniat fostul antrenor de la Dinamo.

Buziuc a ajuns la FCSB de la Academica Clinceni, gratis, la începutul sezonului. În 21 de partide pentru roș-albaștri, el a înscris un gol și a dat o pasă decisivă. 

Reclamă
Reclamă

Cornel Dinu l-a pus la zid pe Gigi Becali

Cornel Dinu a încercat să tragă un semnal de alarmă asupra schimbărilor neinspirate făcute de FCSB în timpul meciurilor. "Mister" consideră "șocante" moficările efectuate de Gigi Becali.

"Şocul îl reprezintă din nou schimbările pe care le face FCSB. Schimbările pe care le face FCSB sunt şocante în sensul că cel mai surprinzător. Nu e surprinzător, pentru că îmi dau seama unde trăiesc şi cine judecă", a spus Cornel Dinu. 

Alexandru Buziuc a fost umilit de Gigi Becali în FCSB – Chindia 1-0, din ultima etapă de Liga 1. Introdus la pauză în locul lui Răzvan Oaidă, atacantul de 26 de ani a fost scos de pe teren după numai 34 de minute.

Reclamă

"Mister" a adus în discuție și stituație lui Ante Vukusic, atacantul ajuns pe lista neagră după numai 3 partide disputate la FCSB. 

 "E situaţia lui Buziuc, care intră şi joacă 33 minute, și situația lui Vukusic, croatul ăsta care nu se ştie ce caută aici", a încheiat Cornel Dinu.

FCSB va juca în următoarea etapă de Liga 1 împotriva celor de la FC Botoșani. Roș-albaștrii sunt lideri, la egalitate de puncte cu CFR Cluj. Partida va fi în format Live Text pe AS.ro. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și