Cornel Dinu nu mai crede în şansele FCSB-ului la titlu: “Lupta e încheiată!”. Ce diferenţă a găsit între echipa lui Gigi Becali şi CFR Cluj: “Nu au ce caută lumea!”

Cosmin Cioboată Publicat: 8 martie 2022, 11:05

Comentarii
Cornel Dinu nu mai crede în şansele FCSB-ului la titlu: Lupta e încheiată!. Ce diferenţă a găsit între echipa lui Gigi Becali şi CFR Cluj: Nu au ce caută lumea!

Cornel Dinu/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

CFR Cluj porneşte în play-off-ul din Liga 1 cu un avans de 6 puncte faţă de FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Dinu nu mai crede în șansele FCSB-ului la titlu, în fața lui CFR Cluj: “Lupta e încheiată!”

Cornel Dinu consideră că “lupta la titlu este încheiată”, explicând că “diferenţa de forţă fizică și siguranță” dintre cele două echipe va juca un rol decisiv.

“Practic, lupta la titlu e încheiată. Mă uit la diferența de forţă fizică şi de siguranţă în blocul care distruge construcția adversă.

FCSB are jucători care promit, dar nu au forţă şi nu au ce caută lumea. Cred că 75% CFR ia titlu și 25% sunt șansele celor de la FCSB.”, a spus Cornel Dinu, pentru telekomsport.ro.

Octavian Popescu, comparat cu Alessandro Del Piero de Cornel Dinu

“Procurorul” l-a lăudat pe Octavian Popescu, pe care l-a comparat cu Alessandro Del Piero, legendarul atacant al lui Juventus. Fostul mare jucător al lui Dinamo consideră că tânărul jucător al “roş-albaştrilor” merită “100% să fie chemat la naţională” de Edi Iordănescu.

Reclamă
Reclamă

“Octavian Popescu a avut nişte sclipiri până acum, câştigul duelurilor individuale. Are viteză de pornire cu mingea la picior şi are o lovire corectă a balonului. Am asistat la goluri precum cele ale lui Del Piero. De data asta, per total, m-a surprins că Voluntari a apelat la jocul defensiv şi cei care au atacat au fost cei de la FCSB.

Se observă la FCSB că sunt posibilităţi de joc individual, există calitate la jucători, de la mijloc în atac, dar conlucrarea lor lasă de dorit, iar victoria vine dintr-o explozie individuală a unui jucător şi nu prin joc colectiv, prin nişte combinaţii care sunt antrenate, premeditate.

100% Octavian Popescu merită selecţionat. Aici intervine strategia de joc a selecţionerului, maniera de cum vrea să joace, strategia, multe lucruri care aparţin selecţionerului şi sper să reuşească, pentru că depinde viitorul României.”, a declarat Cornel Dinu, pentru telekomsport.ro.

Reclamă

Gigi Becali, discurs uluitor la adresa lui Octavian Popescu: “Cel mai mare fotbalist român din istorie! Să mă ierte Hagi! Ce Dobrin, ce Balaci?”

Gigi Becali l-a lăudat la scenă deschisă pe Octavian Popescu, spunând că atacantul de 19 ani este “cel mai mare fotbalist român” şi că îi va depăşi pe legendarii Gică Hagi, Nicolae Dobrin și Ilie Balaci.

“E cel mai bun fotbalist român, la ora actuală. Nu poți să îi iei mingea, dă pase de gol și goluri. E genul lui Neymar. Și poate să-l depășească pe Neymar.

Tavi nu e niciodată înlocuit. De ce? Pentru că el joacă încontinuu, nu iese din joc nici cand nu primește mingea. Să mă ierte Gică (n.r. – Hagi), dar o să îl depășească. Ce Dobrin și Balaci… E ceva de mare rasă. E cel mai mare geniu din fotbalul românesc.”, a spus Gigi Becali, pentru sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:44 11 iun.

The Countdown Concert e live în AntenaPLAY (04:00). Show-uri spectaculoase înainte de startul Campionatului Mondial

0:33 11 iun.

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19 11 iun.

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10 11 iun.

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02 11 iun.

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01 11 iun.

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și