Închide meniul

Corneliu Papură, OUT de la Universitatea Craiova după 7 meciuri consecutive fără victorie! Marele favorit să îi ia locul

Antena Sport Publicat: 30 ianuarie 2021, 12:01

Comentarii
Corneliu Papură, OUT de la Universitatea Craiova după 7 meciuri consecutive fără victorie! Marele favorit să îi ia locul

Corneliu Papură

"Clubul Universitatea Craiova și antrenorul principal Corneliu Papură au decis de comun acord încetarea raporturilor contractuale. Îi mulțumim și îi dorim mult succes!", a comunicat Universitatea Craiova! 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform surselor AS.ro, Emil Săndoi este favorit să îl înlocuiască. Tehnicianul antrenează, în prezent, pe Chindia Târgovişte, una dintre revelaţiile Ligii 1. În trecut, Săndoi şi-a exprimat disponibilitatea de a veni antrenor la Craiova, chiar după meciul direct. 

"Eu nu am trecut pe la Craiova ca gâsca prin apă. Am 15 sezoane petrecute aici, campionate, Cupe câştigate. Încerc să reprezint Craiova cum se cuvine.

Cine ştie, în fotbal e posibil orice. Nu aş putea spune. Dacă ar fi dorinţa nu ar fi numai a mea. Orice jucător care a îmbrăcat tricoul acestei echipe îşi doreşte să facă parte din acest club”, a declarat Săndoi în noiembrie, după Craiova – Chindia 0-1

Corneliu Papură se aştepta să fie demis

Corneliu Papură a avut un al doilea mandat dezastruos la Craiova. A câştigat doar două meciuri din cele 9. Papură se aştepta încă de aseară să fie demis. 

Reclamă
Reclamă

"Eu ştiu că atât timp cât mi se dă încredere trebuie să muncesc. Regulile sunt foarte clare, nu e nimic nou sub soare. În general, antrenorul plăteşte. Nu-mi place să vorbesc ipotetic, vom vedea la timpul potrivit despre ce este vorba”, a spus aseară, Papură, după remiza cu Argeş.  

Criza de la Craiova a atins noi dimensiuni. Oltenii au ajuns la șapte etape fără victorie și au pierdut teren în fața rivalilor de la FCSB și CFR Cluj. Acum, sunt la cinci puncte de lider, care are un meci mai puţin disputat.

Echipa lui Corneliu Papură este campioana egalulilor din Liga 1. Craiova are șase remize consecutive și doar patru goluri înscrise în ultimele șapte jocuri. Pentru Craiova urmează meciul cu Poli Iași din următoarea etapă de Liga 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30 14 dec.
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23 14 dec.
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09 14 dec.
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute 6 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1
Citește și