Cosmin Contra, atacat de fanii lui Dinamo! Mesaj dur pentru fostul antrenor: “Noi am rămas”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 octombrie 2021, 22:18

Comentarii
Cosmin Contra, atacat de fanii lui Dinamo! Mesaj dur pentru fostul antrenor: Noi am rămas

Twitter Al-Ittihad

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cosmin Contra i-a supărat rău pe fanii lui Dinamo. Suporterii din programul DDB au reacţionat după ce antrenorul care a plecat din Ştefan cel Mare a spus că nu crede în proiectul demarat de fani. Fanii „roș-albi” l-au contrazis pe Contra și au ținut să-i transmită acestuia un mesaj ferm.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Contra, atacat de fanii lui Dinamo

Într-un interviu acordat unei case de pariuri din Serbia, Cosmin Contra a spus că suporterii lui Dinamo nu vor putea să salveze echipa din Ştefan cel Mare„Eu am simțit o durere în piept și am plecat. Fanii dețin 35% din proprietate, spaniolii controlează celelalte acțiuni, dar au dispărut.

Suporterii dau bani prin bilete și taxe de membru. De asemenea, plătesc pentru tichete virtuale și încearcă să salveze clubul. Dar acest lucru este imposibil, 12.000 dintre ei nu pot câștiga această bătălie”, a spus Cosmin Contra.

Fanii lui Dinamo, reacţie la atacul lui Cosmin Contra

Reacţia fanilor lui Dinamo din programul DDB nu s-a lăsat aşteptată. Aceştia l-au pus la zid pe fostul antrenor al celor din Ştefan cel Mare.

“BA PUTEM, COSMINE! ȘI O VOM CÂȘTIGA! ȘTII DE CE? Pentru că noi am rămas alături de Dinamo, cu durerea aia în piept cu tot. Am rămas și am luptat, din răsputeri, pe toate fronturile posibile: Consilii de Administrație, AGA, Instanțe, stadioane, Internet, am luptat cu toată ființa, luni în șir!

Reclamă
Reclamă

Am alungat infractori, am păstrat jucători, am achitat salarii, taxe, rate la bănci, am redus din datorii și am păstrat intacte activele clubului. Dinamo este astăzi sub protecția legilor statului și joacă tot în Liga 1. I-am salvat istoria glorioasă de 74 de ani pe prima scenă a fotbalului românesc, neîntrerupt!

SUNTEM SINGURII CARE AM RĂMAS, CÂND TOȚI CEILALȚI AȚI FUGIT. Suntem singurii care ne-am bătut, în timp ce alții și-au dat cu părerea, au criticat, au descurajat, au atacat sau doar au tăcut și au privit. De ce așa la noi, nu știm”, este mesajul postat pe pagina de Facebook Program DDB.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:49

Ianis Zicu a semnat şi e noul antrenor al echipei

16:45

Turcia – SUA, 05:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Se anunţă spectacol la Los Angeles

16:35

Premieră în acest sezon! Avertismentul dat de Formula 1, înaintea Marelui Premiu al Austriei: “Situaţie de risc”

16:28

Tunisia – Olanda LIVE VIDEO (02:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). “Portocala mecanică” vrea primul loc în Grupa F

16:26

Japonia – Suedia LIVE VIDEO (02:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Luptă aprigă pentru pentru calificare

16:26

David Popovici, în vizită la Vatican. Momentul emoţionant cu Papa Leon al XIV-lea

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și