Craiova – CFR Cluj, finala campionatului! Oltenii, fără căpitan la meciul care poate aduce primul titlu după 29 de ani. Revenirea lui Petrescu, marea bombă pregătită de campioană

Antena Sport Publicat: 1 august 2020, 6:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
Craiova – CFR Cluj, finala campionatului! Oltenii, fără căpitan la meciul care poate aduce primul titlu după 29 de ani. Revenirea lui Petrescu, marea bombă pregătită de campioană

Dan Petrescu poate reveni pe bancă

Nicuşor Bancu, căpitanul Craiovei, nu va juca finala campionatului cu CFR Cluj. Bancu era suspendat pentru meciul cu Astra. Partida cu giurgiuvenii s-a amânat din cauza focarului de coronavirus de la echipa antrenată de Bogdan Andone. În acest context, Bancu rămâne suspendat pentru războiul cu CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De cealaltă parte, campioana pregăteşte o revenire bombă. Petrescu nu mai este internat şi poate sta pe bancă la meciul care se va juca cu titlul pe masă. Dacă testele pe care le va face vor fi negative, Petrescu poate reveni pe banca CFR-ului chiar la meciul capital de la Craiova. 

"Vom vedea, sunt nişte protocoale care trebuiesc urmate. El acum este în izolare acasă, dacă rezultatele testelor vor fi bune poate va putea fi pe bancă. Acum după meci nu am vorbit cu Dan, am vorbit înainte", a spus Bilaşco, după FCSB – CFR Cluj 0-2

Bilaşco: "Meciul decisiv tot la Craiova rămânea"

Bilaşco spune că şi dacă CFR Cluj nu câştiga cu FCSB, nu se schimbau datele pentru derby-ului cu Craiova. 

"E meritul băieţilor, nu cred că cei de pe margine pot să facă prea multe în asemenea partide. Noi jucăm în condiţii extraordinare. 10 zile nu am putut să ne antrenăm. Ceea ce se realizează în acest moment vine din dorinţa şi spiritul băieţilor. Întotdeauna e mai greu pe margine. Nu era o tragedie pentru că meciul decisiv tot la Craiova rămânea. 

Reclamă
Reclamă

Aceste meciuri au fost mereu foarte dificile pentru că e vorba de concentrare, de faptul că ai în faţă jucători tineri. Sunt conştient că lucrurile devin mai uşoare, oricât te-ai concentra", a mai spus Bilaşco. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:51

Decizia lui De Laurentiis după ce Conte a scăpat titlul printre degete în fața lui Cristi Chivu

15:47

Plecare de la Univ. Craiova! Jucătorul n-a mai așteptat până la finalul sezonului: “Cu inima puțin apăsată”

15:24

Un jucător de la Real Madrid a ajuns în spital! Motivul pentru care a pierdut șase kilograme în câteva zile

15:20

Un club uriaș a refuzat să-l lase pe Kanye West să cânte pe stadionul său: „Avem și noi niște valori”

14:58

Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău

14:15

„I-am spus că sunt puțin supărat pe el” Gică Popescu dezvăluie ce se întâmplă la Farul

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Sunt prea obosit să înțeleg”. Chivu a izbucnit în râs când a auzit ce întrebare a primit după Inter – Cagliari
Citește și