Cristi Balaj a anunţat că va fi noul preşedinte al celor de la CFR Cluj. Fostul mare arbitru internaţional va semna înţelegerea în perioada imediat următoare.
Cristi Balaj este noul preşedinte de la CFR Cluj
„Confirm înțelegerea cu CFR Cluj, aceasta urmează să fie parafată în perioada următoare. În urma discuțiilor cu acționarii, am rămas plăcut impresionat de proiectele serioase pe care mi le-au prezentat, în mod sprecial de cel al înființării unei academii de juniori care va aduce un plus valoare nu doar pentru viitorul clubului, cât și pentru echipa națională.
Discuțiile abordate au vizat atribuțiile funcției de președinte, iar singurul subiect legat de arbitraj a fost nevoia implementării sistemului VAR în România pentru a elimina greșelile majore.
Am decis ca preluarea funcției de președinte al CFR Cluj să fie făcută imediat după ce proiectul de lege în derulare intră pe făgaș normal în parlament și este asigurată procedura de urgență propusă în urma ședinței de Guvern”, a scris Balaj pe Facebook.
Balaj respingea cu fermitate să fie preşedinte la CFR Cluj
În urmă cu o zi, Cristi Balaj respingea cu fermitatea posibilitatea ca să devină preşedinte la echipa campioană.
„N-am dezvoltat subiectul. Pe mine mă interesează Agenția Națională Anti-Doping, vreau să protejez România, să protejez sportul românesc. Nu vreau să las agenția într-o situație grea și să se piardă ce am făcut până acum. La CFR sunt multe aspecte care trebuie lămurite, nu vreau să merg acolo și să mă compromit. Dacă ar trebui să fac lucruri împotriva principiilor mele, ar însemna să plec în secunda 2″, spunea Cristi Balaj.
- Cristi Balaj, noul preşedinte de la CFR Cluj
- Cum a fost convins
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Panathinaikos - PAOK, meci din play-off-ul Superligii Greciei, e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 19:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei