Cristi Chivu, ofertă concretă de la o echipă "foarte bună" din România. Anunţul făcut de Giovanni Becali şi decizia luată de fostul internaţional

Antena Sport Publicat: 12 aprilie 2021, 6:36

Comentarii
Cristi Chivu, ofertă concretă de la o echipă "foarte bună" din România. Anunţul făcut de Giovanni Becali şi decizia luată de fostul internaţional

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Cu Cristi Chivu chiar astăzi a vorbit fratele meu. A avut o ofertă foarte importantă de la o echipă din România, dar se pare că nu îl tentează să revină în fotbalul românesc pentru că vrea să își continue activitatea la Inter U19.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristi Chivu, ofertă concretă de la o echipă din România

Echipa din țară care l-a contactat este una foarte bună, poate din Liga a 2-a dintre primele, poate din Liga 1, dar are o importanță destul de mare în România. Nu pot însă să vă dau numele echipei, deoarece oficialii celor de acolo și nici Chivu nu îmi permit acest lucru.

El a înțeles că orice antrenor trebuie să facă toți pașii și de-asta a decis deocamdată să rămână la grupa U19 a celor de la Inter. Dacă vine o echipă de Serie B importantă din Italia și îi propune lui Chivu să se ducă acolo, cu siguranță el va face asta. A fost un mare jucător și sper ca antrenor să fie și mai mare. Din câte știu eu, el dorește ca în Italia să își înceapă această carieră de antrenor profesionist la un nivel înalt", a spus Becali, citat de Realitatea Sportivă. 

Cristi Chivu și-a luat licența PRO la Coverciano

Cristi Chivu și-a luat licența PRO. Fostul intrenațional a absolvit cursurile celebrei școli de antrenori de la Coverciano și a fost coleg cu multe nume mari din fotbalul italian.

Printre colegii celebirii care și-au luat licența PRO în același timp cu Chivu se numără și antrenorul lui Juventus, Andrea Pirlo, dar și Luca Toni, Thiago Motta, Vincenzo Italiano și Morgan De Sanctis.

Reclamă
Reclamă

Chivu a început cursurile pentru licența PRO, la Coverciano, în septembrie 2019 şi le-a terminat în iunie 2020. Acestea au presupus 240 de ore de lecţii, iar ultimele au fost ținute online, din cauza pandemiei de COVID-19.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 16 iul.

Cristiano Bergodi a avut un mesaj clar pentru jucătorii lui U Cluj după eşecul cu Dinamo Kiev

23:49 16 iul.

Alex Chipciu ştie unde s-a pierdut meciul cu Dinamo Kiev: „Ne-au luat cu lama jos”

23:45 16 iul.

„Parcă sunt blestemat” Dan Nistor, la pământ după ce U Cluj a pierdut iar la 11 metri: „Trebuie să mergem la biserică”

23:43 16 iul.

Cu cine va juca U Cluj în turul 2 din preliminariile Conference League? Urmează o dublă „de foc” pentru ardeleni

23:41 16 iul.

VIDEOAlexandru Chipciu, desființat de un suporter după penalty-ul ratat cu Dinamo Kiev: „Fă-te antrenor”

23:29 16 iul.

VIDEOEmil Boc şi-a ieşit din minţi. Înjurături după eliminarea U Cluj la penalty-uri!

1 Nicolae Stanciu, înțelegere cu o echipă din Liga 1! Gigi Becali a aflat și vrea să îl deturneze 2 Dinamo dă prima lovitură în mercato: jucătorul crescut de Sevilla vine în România să semneze 3 VIDEOAnglia – Argentina 1-2! Leo Messi, la a 2-a finală consecutivă de Campionat Mondial! Sud-americanii, remontada superbă 4 Flavius Stoican revine pe bancă, după despărțirea de Farul: „Sunt apreciat de acești oameni” 5 Ultimul transfer de la FCSB: „Să fiu sincer, nu aveam alte oferte. Domnul Stoica m-a sunat…” 6 VIDEOGolul victorios al Argentinei cu Anglia putea fi anulat! Faza care a scăpat tuturor: seamănă izbitor cu cea din partida cu Egipt
Citește și