Cristi Săpunaru, făcut “blatist” de Gigi Becali
În 2017, când FCSB a pierdut titlul în faţa Viitorului, Gigi Becali l-a scos “ţap ispăşitor” pe Cristi Săpunaru. Experimentatul fundaş, care evolua la Astra, a comis două greşeli în partidele cu echipa lui Gică Hagi, atât în tur, cât şi în retur. Acesta şi-a băgat mingea în propria poară în ambele confruntări.
Gigi Becali a răbufnit şi l-a acuzat de blat pe Săpunaru. “Nu stau eu să ma cert cu Săpunaru la vârsta mea, dar mingea a venit ușor și el a bagat-o în poartă la returul cu Viitorul. Eu zic că mingea nu intra în poartă dacă el nu punea piciorul”, declara patronul FCSB în 2017.
Legenda Rapidului i-a dat replica patronului FCSB
La patru ani distanţă, Cristi Săpunaru i-a dat replica lui Becali. Acesta a răspuns acuzaţiilor de blat în stilul caracteristic.
“Poți să zici orice de mine, dar blatist n-am fost în viața mea! Când am dat pe lângă ea și-a scăpat Alibec singur n-am mai fost blatist? Fiecare greșește… Dacă e vreun jucător care nu greșește, să mi-l arătați că vreau să-i pup picioarele! Dacă domnul Becali a jucat fotbal înainte, știe mai bine decât mine. N-am participat niciodată la nimic. Știau care va fi reacția mea!”, a declarat Cristi Săpunaru pentru GSP.ro.
- Cristi Săpunaru i-a dat replica lui Gigi Becali după ce a fost făcut “blatist”
- De unde a pornit totul
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Decizia luată de Adrian Mititelu, după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competițiile
- Fotbalistul pe care Manchester United a plătit 60 de milioane de euro, transfer surprinzător în Mexic!
- FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
- Adrian Mititelu, prima reacţie după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competiţiile: “Nişte impostori”
- FCU Craiova, exclusă din toate competițiile. “Cutremur” la echipa lui Adrian Mititelu