Închide meniul

Cristian Bălgrădean este aşteptat de Dan Petrescu. Anunţul oficialilor de la CFR. "Nu este problemă cu legitimarea lui!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 mai 2020, 12:22 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Cristian Bălgrădean este aşteptat de Dan Petrescu. Anunţul oficialilor de la CFR. "Nu este problemă cu legitimarea lui!"

Cristian Bălgrădean va ajunge la CFR Cluj

Marius Bilaşco a contrazis zvonurile care anunţau că "Pufi" a fost păcălit de ardeleni pentru a se strica atmosfera din vestiarul roş-albaştrilor. Directorul departamentului de scouting de la CFR a făcut precizări în ceea ce priveşte situaţia goalkeeper-ului de 32 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristian Bălgrădean ajunge sub comanda lui Dan Petrescu

Aflat pe final de contract cu FCSB, Bălgrădean a semnat cu CFR Cluj încă din luna februarie. În momentul în care a aflat, Gigi Becali l-a exclus din lot şi l-a băgat în şomaj tehnic. Ardelenii nu s-au grăbit să înregistreze actele la LPF.

"Nu e nicio problemă în ceea ce priveşte legitimarea lui Bălgrădean", a spus Marius Bilaşco pentru Telekom Sport.

CFR Cluj a încălcat o regulă care obligă cluburile să anunţele contractele noi în decurs de 45 de zile de la parafarea lor. 

Bălgrădean a cucerit două trofee în carieră. A câştigat Cupa şi Supercupa României, ambele cu Dinamo. Conform transfermarkt, cota portarului de 32 de ani a scăzut de la 1.5 milioane de euro la 1 milion de euro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18
Mihai Stoica, ironie la adresa lui Mircea Lucescu, după ce Florin Tănase a intrat în prelungiri cu Bosnia: “Ce să mai zic?”
23:52 16 nov.
Erling Haaland merge la World Cup 2026! Atacantul lui City, statistică fabuloasă în preliminarii
23:41 16 nov.
Norvegia s-a calificat la World Cup 2026, după victoria cu Italia. Squadra Azzurra, la baraj. Rezultatele serii
23:16 16 nov.
Carlos Alcaraz i-a pus gând rău lui Jannik Sinner, după finala de la Torino: „Sper să fii pregătit”
23:01 16 nov.
Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
22:35 16 nov.
România a fost învinsă de Polonia, în play-off-ul Billie Jean King Cup! Victorie cu 3-0 pentru echipa condusă de Iga Swiatek
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și