Săpunaru le-a luat-o în față oficialilor giuleșteni și și-a anunțat singur revenirea la Rapid. Acesta s-a pozat alături de sigla giuleștenilor și a scris un mesaj care nu lasă loc de interpretări. “Acasă.”
Cristian Săpunaru și-a anunțat revenirea la Rapid
Mai mult, Săpunaru a distribuit la propria poveste mai multe mesaje ale fanilor care l-au felicitat pentru revenirea în Giulești.

37 de ani are Cristian Săpunaru. Acesta a ajuns prima dată în curtea Rapidului în 2006, când giuleștenii îl transferau de la FC Național.
2 mai târziu, Rapid l-a vândut pe Săpunaru la FC Porto, pentru 5 milioane de euro. Fundașul a revenit ulterior 6 luni, sub formă de împrumut, în perioada ianuarie – iunie 2010. Peste numai un an, Săpunaru a câștigat Europa League cu Porto.
Cristian Săpunaru a semat din nou Rapid în 2015, liber de contract. La finele acelui sezon, giuleștenii retrogradau în Liga 2, iar echipa era desființată.
O Cupă și o Supercupă a României sunt trofeele cucerite de Săpunaru în tricoul Rapidului.
Rapid, amical pe ploaie torenţială
FC Rapid a învins, vineri, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci amical disputat pe o ploaie torenţială, la Ghimbav.
Rapid a deschis scorul prin Finică cu un şut cu efect de la 30 m, însă Massaro a egalat imediat, din careu cu un şut pe jos, după o fază şi o acţiune pe dreapta creată de Rădescu.
În repriza a doua, Rapid a marcat şi golul 2 cu 10 minute înainte de final, prin Hlistei.
Rapid a avut următoarea echipă de start: Moldovan – Goge, Ignat, Nastos, Finică – Costin, A. Bogdan, Lamy, Ilie – Pănoiu, Bălan.
După pauză au jucat: Drăghia, Demici, Albu, Ignat, Florică, Crepulja, Barbu, Carnat, Jaziri, Despa, Hlistei. Antrenor: Mihai Iosif.
- Cristian Săpunaru, înapoi la Rapid
- Ce a postat veteranul de 37 de ani
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
































