CS Mioveni – Rapid 0-0 (4-5 d.l.d.) | Virgil Drăghia, savuros după calificarea dramatică de la Mioveni: „Sper să nu răcească nimeni!” Dandea, genial la interviu: „Am început marţi, am terminat miercuri „

De Antena Sport
Publicat: 22.09.2021, 0:32
Actualizat: 22.09.2021, 0:37

CS Mioveni – Rapid 0-0 (4-5 d.l.d). Rapid s-a calificat în optimile Cupei României, după ce a învins, la loviturile departajare, scor 5-4, pe CS Mioveni.

Virgil Drăghia, savuros după meciul cu Mioveni

Hepta

Rusu a fost singurul jucător care a ratat de la punctul cu var, în timp ce Adrian Bălan a marcat golul decisiv. Virgil Drăghia a avut o intervenţie fabuloasă în ultimul minut al timpului regulamentar şi şi-a păstrat echipa în meci.

La finalul meciului, Drăghia a avut emoţii din cauza temperaturii scăzute de la ora meciului.

Este important că am mers mai departe. Nu cred că aveam multă presiune la Cupă. Cred că am avut şi noi situaţii în care puteam marca. A fost un meci echilibrat şi a fost echitabil rezulatul de egalitate. A fost destul de frig, sper să nu răcească nimeni azi. Avem un început bun şi sper să o ţinem tot aşa şi să terminăm în prima parte a clasamentului”, a spus Drăghia după calificarea Rapidului în optimile de finală ale Cupei României.

Am început marţi, am terminat miercuri. Nimeni nu se gândea că se va ajunge în prelungiri„, a spus şi Dandea.

CS Mioveni – Rapid 0-0 (4-5 d.l.d.) | Rapid s-a calificat în optimile Cupei României

Giuleştenii s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României. Au învins-o pe CS Mioveni la lovituri de departajare, după 120 de meciuri în care marile ocazii au lipsit. La penalty-uri, Rusu a fost singurul care a ratat.

Cum s-a marcat în penalty-uri în CS Mioveni – Rapid

Update: CS Mioveni – Rapid 4-5. Bălan a înscris şi a calificat-o pe Rapid în optimile Cupei României.

Update: CS Mioveni – Rapid 3-3. Rusu a ratat! A trimis peste transversală!

Update: CS Mioveni – Rapid 3-2. Cierpka l-a învins pe Drăghia. Portarul alb-vişiniilor a fost aproape să intervină.

Update: CS Mioveni – Rapid 2-1. Dumitriu le duce pe gazde în avantaj.

Update: CS Mioveni – Rapid 1-1. Albu a restabilit egalitatea. Execuţie foarte bună a golgheterului giuleştenilor.

Update: CS Mioveni – Rapid 1-0. Andrei Cristea a înscris cu un şut în forţă!

Dănuţ Lupu
Fotbal intern • 21 oct., 15:57
Dinamo – Rapid | „Mircea Rednic nu și-a dorit niciodată un lider în echipă”. Dănuț Lupu surprinde înaintea derby-ului. Ce a spus despre Mihai Iosif
Dan Petrescu
Fotbal • 20 oct., 18:36
CFR Cluj – AZ Alkmaar | „Dorm puțin și sunt îngrijorat!”. Dan Petrescu are coșmaruri înaintea meciului din Conference League. „Se vede și pe fața mea”. Eșecul cu Rapid a lăsat urme adânci!
Iuliu Mureşan a anunţat unde se joacă Dinamo - Rapid!
Fotbal intern • 19 oct., 14:05
Iuliu Mureşan a anunţat unde se joacă Dinamo – Rapid! „Câinii” pun la vânzare 7.500 de bilete

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni 15:09 „Şi-a ameninţat propriii jucători cu suporterii”. Acuzaţii extrem de grave la adresa lui Mircea Rednic. Scandal imens la Dinamo 14:31 Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei