Închide meniul

CS Mioveni tremură din cauza focarului de COVID-19 de la FCSB: “Există această teamă, dar nu avem ce face!”

Dragoș Vasile Publicat: 16 octombrie 2021, 16:52

Comentarii
CS Mioveni tremură din cauza focarului de COVID-19 de la FCSB: Există această teamă, dar nu avem ce face!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

CS Mioveni tremură din cauza focarului de COVID-19 de la FCSB

Valentin Crețu, Valentin Gheorghe, Cătălin Straton, Iulian Cristea, Sorin Șerban, Răzvan Oaidă și Andrei Cordea sunt jucătorii de la FCSB care au fost testați pozitiv până acum. De asemenea, Budescu și Șut, care au prezentat simptome specifice bolii, au fost plasați preventiv în izolare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Olteanu, președintele Consiliului Director de la CS Mioveni, anunță că există temeri înaintea meciului din această seară. “Sigur, există această teamă, dar nu avem ce face. Am fost anunțati că se joacă. Până la această oră, acestea sunt informațiile. Noi nu avem probleme cu cazurile de Covid-19, doar accidentări.

Analizând primul 11 al celor de la FCSB nu sunt mai diferențe, chiar și cu cele două cazuri de astăzi. Probabil vor apărea probleme în momentul în care vor fi nevoiți să schimbe. Va fi un meci de luptă, a plouat toată ziua aici, nu știm nici cum se va prezenta gazonul”, a declarat Dumitru Olteanu pentru gsp.ro.

Mihai Stoica, mesaj important înainte FCSB – CS Mioveni

FCSB este decimată de Covid-19 și accidentări înaintea meciului cu CS Mioveni. Roș-albaștrii au mai pierdut doi jucători în ziua meciului și ar putea fi nevoiți să trimită in teren o echipă improvizată.

Mihai Stoica este însă încrezător că vicecampioana României poate trece cu bine peste acest test. Managerul general al roș-albaștrilor a transmis un mesaj de mobilizare înaintea meciului și a făcut apel ca fanii să vină în număr cât mai mare la stadion.

Reclamă
Reclamă

„Am rămas 13!!! În seara asta vom avea nevoie mai mult decât oricând de suport din partea tuturor steliștilor, nu doar a celor care vor ignora distanța, condițiile atmosferice, psihoza acestor zile și vor veni lângă noi pe stadion.

Suntem puțini, dar cu energia pe care ne-o veți insufla vom fi mai puternici!”, a scris Mihai Stoica, pe contul oficial de Instagram.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:10
Gigi Becali s-a ținut de cuvânt! Surpriza pregătită în FCSB – Petrolul
19:58
Ce a făcut Dennis Man în meciul PSV-NAC Breda. Ce notă a luat
19:49
România – Uruguay 21-31. Înfrângere pentru ”Stejari” într-un meci test
19:29
Naționala de handbal feminin a României, a doua victorie la Trofeul Carpați. Ce urmează pentru tricolore
19:12
Liverpool – Nottingham Forest 0-3. Dezastru pentru campioana Angliei! Fanii nu au mai suportat și au plecat înainte de final
19:06
FCSB – Petrolul, 20:30, LIVE TEXT. Campioana vrea să se apropie de locurile de play-off. Echipele de start
1 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 4 Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați 5 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 6 Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
Citește și