CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3 | Bogdan Vătăjelu a izbucnit în lacrimi în direct: ”Îmi e greu să mă uit la imaginile din Ucraina! Am copii, am familie și mă uit cum fug alții din țara lor!”

Dragoș Vasile Publicat: 2 martie 2022, 19:43

Comentarii
CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3 | Bogdan Vătăjelu a izbucnit în lacrimi în direct: ”Îmi e greu să mă uit la imaginile din Ucraina! Am copii, am familie și mă uit cum fug alții din țara lor!”

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Bogdan Vătăjelu a izbucnit în lacrimi în direct

”Am marcat primul gol, iar apoi al doilea. Ei s-au relaxat și puteam să mai marcăm. Eu am dat mingea, dar cred că un arbitru se poate gândi să dea. Eu aș zice că n-a fost penalty. Poate altul ar fi dat. Sunt arbitraje destul de corecte. Asta este fața noastră adevărată. Am avut și ghinion.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă stăm să ne gândim, eram mult mai sus și altfel se vorbea de noi. Ne place să ne trezim când sunrem puțin jos. De la anul trebuie să fim altfel. Ne putem bate cu orice echipă din România. La campionat, matematic mai sunt șanse, dar e puțin mai greu. Vrem în Europa. Noi jucăm pentru noi.

(n.r. în lacrimi) Eu evit să mă uit pe rețelele de socializare. Îmi e cam greu să mă uit. Am copii, am familie și mă uit cum fug alții din țara lor”, a declarat Bogdan Vătăjelu la finalul meciului.

Jovan Markovic, prima reacție după „dubla” de senzație din CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-3

CS Mioveni a fost învinsă de Universitatea Craiova, scor 0-3, în etapa a 29-a din Liga 1. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au obținut a cincea victorie la rând și speră din nou la titlu.

Jovan Markovic a făcut show și a reușit o ”dublă” de senzație, în minutele 25 și 34. Rezultatul final a fost stabilit de Ștefan Baiaram, din pasa decisivă a lui Cîmpanu.

Reclamă
Reclamă

Ne bucurăm că am reușit să câștigăm meciul. Mă bucur că am marcat și sper să o țin tot așa. Cele 3 puncte sunt foarte bune pentru noi.

Pot mult mai mult și sper să nu se termine aici (n.r. la 9 goluri marcate). Ne lipsesc foarte mulți jucători, sper să revină, atunci vom fi și mai puternici. Sper ca din noul campionat să nu mai facem aceleași greșeli„, a declarat Jovan Markovic după victoria cu CS Mioveni.

Atacantul oltenilor a vorbit și despre războiul dintre Rusia și Ucraina. „Este un sentiment foarte urât, nu ne așteptam să fie chiar așa. Sperăm să se termine cât mai repede și le urez multă sănătate celor din Ucraina„, a transmis Markovic.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
3:55

Programul zilei a 25-a de la Campionatul Mondial | „Fierbe” Azteca înaintea marelui duel cu Anglia

3:35

„Cei care credeau asta, s-au înșelat!“ Mbappe e all-in pentru titlul mondial! Ce spune despre duelul cu Hakimi

2:47

Didier Deschamps, atac la adresa arbitrajului după Paraguay – Franța 0-1: „E bizar!”

1:33

VIDEOParaguay – Franța 0-1! Mbappe a dus naționala lui Deschamps în sferturile CM. Urmează un duel „de foc” cu Maroc

0:57

„Trebuie să ai tupeu să spui asta!” Marocanilor nu le-a venit să creadă declarația lui Marsch la finalul meciului

23:50 4 iul.

VideoFanii din Piaţa World Cup aşteaptă o nouă demonstraţie de forţă a starurilor Franţei

1 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 2 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde 3 Decizie în privinţa lui Istvan Kovacs. Au fost anunţaţi primii arbitri pentru optimile CM 2026 4 FIFA, o nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. Ce se întâmplă cu arbitrul la Campionatul Mondial 5 VIDEOArgentina – Capul Verde 3-2! Dramatism total! Insularii au fost aproape de o calificare istorică! Messi ajunge în optimi 6 Oficial! Francisco Barrios a semnat cu CFR Cluj
Citește și