Închide meniul

CSA, lovitură de la UEFA! Forul European consideră că FCSB este Steaua! “A uimit Europa în 1986”

Antena Sport Publicat: 20 iunie 2021, 11:22

Comentarii
CSA, lovitură de la UEFA! Forul European consideră că FCSB este Steaua! A uimit Europa în 1986

CSA, lovitură de la UEFA! Forul European consideră că FCSB este Steaua!

“Bucureşti este de departe cel mai de succes oraş din fotbalul românesc, atunci când vine vorba de trofeele echipelor de club. Steaua Bucureşti (n.r. – acum FCSB) are de departe cele mai multe trofee interne, iar Dinamo este a doua pe listă, Rapid fiind pe 3. FCSB şi Dinamo au cea mai mare rivalitate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA, lovitură de la UEFA! Forul European consideră că FCSB este Steaua

FCSB are cel mai prestigios palmares când vine vorba de trofeele externe. FCSB a uimit Europa în 1986 când a bătut Barcelona, în finala de la Sevilla. În finala din 1989, a fost bătută de Milan.

Marius Lăcătuş, Dan Petrescu şi Gheorghe Hagi au fost trei dintre starurile din acea echipă a FCSB-ului. La Dinamo, vorbim de Cosmin Contra sau Bogdan Stelea”, au notat cei de la UEFA în programul pentru Euro 2020, conform contului de Facebook al lui Sergi Lopez.

Gigi Becali nu mai vrea război cu generalii de la CSA Steaua

Victor Piţurcă l-a dat de gol pe Gigi Becali. E bucuros că a scăpat de brandul Steaua. “Cu FCSB face ce vrea. E jucăria lui”, spune Piţurcă. Becali îi va întreba pe fani dacă vor în Ghencea sau pe Arena Naţională.

Reclamă
Reclamă

Becali a pierdut marca Steaua la Tribunal. Nu vrea război cu generalii ca s-o recupereze, spune Piţurcă. “Şi în discuţia pe care am avut-o cu el mi-a spus: ‘Băi, Piţi, eu vorbesc, dar sunt mulţumit de echipa pe care o am eu. Steaua este altceva, echipa e brand mare, nu pot să fac ce vreau eu'”, a spus Piţurcă, pentru AntenaSport.

Fanii echipei lui Becali speră ca FCSB să redevină Steaua. Neşu şi Goian au propus chiar o reunire a celor două echipe. “FCSB e FCSB, Steaua e Steaua. Ce război? Nu mai e niciun război”, a mai spus Piţurcă.

Piţurcă se întoarce de Steaua din Liga a 3-a, dar numai atunci când va reveni în prima ligă. “E singurul club la care mă voi implica”, spune Piţi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:45 23 feb.
Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul
23:39 23 feb.
„Dacă mergem în play-out…”. Ce le-au transmis fanii jucătorilor de la FCSB, după victoria cu Metaloglobus
23:10 23 feb.
Scenariul incredibil pe care se bazează Gigi Becali pentru ca FCSB să prindă play-off-ul: „Tot la asta sper”
23:04 23 feb.
Elias Charalambous nu vrea să audă de play-out, după 4-1 cu Metaloglobus: „Lucruri care nu există”
22:57 23 feb.
Marius Șumudică, în cădere liberă în Arabia Saudită! A patra înfrângere consecutivă pentru Al-Okhdood
22:51 23 feb.
Cum a reacționat Ofri Arad, după ce a fost schimbat la pauză la debutul la FCSB
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Kennedy Boateng pleacă de la Dinamo! Stoperul și-a găsit deja echipă și va încasa peste 50.000 de euro pe lună 4 Fanii lui Dinamo vor ca echipa “s-o lase mai moale cu FC Argeş”. Reacţia oficială a clubului 5 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng! 6 Gigi Becali a făcut praf un jucător din Liga 1, de la care aştepta ajutor pentru play-off: “În halul ăsta”
Citește și