CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0. Victorie categorică pentru echipa lui Oprița! „Militarii”, pe loc de play-off în Liga 2

Alexandru Ivan Publicat: 2 octombrie 2021, 13:46

CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0. Victorie categorică pentru echipa lui Oprița! „Militarii, pe loc de play-off în Liga 2

CSA Steaua - Dunărea Călărași 3-0

Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

• CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0
  • Victorie categorică penteu echipa lui Opița

CSA Steaua nu a avut inspirație la finalizare în prima repriză, iar scorul la pauză a fost 0-0.

CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0

Echipa lui Oprița s-a dezlănțuit însă în repriza a doua. Bogdan Chipirliu a deschis scorul din penalty, în minutul 59, și a semnat „dubla” cinci minute mai târziu, cu o lovitură de cap.

Robert Neacșu a închis tabela în minutul 87, cu un șut la colțul lung din interiorul careului. S-a terminat 3-0 pentru CSA Steaua, care a bifat a doua victorie consecutivă în Liga 2 și a urcat pe locul al 4-lea.

6. FC Buzău, 9 meciuri, 17 puncte

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

0:46 Ce i-a putut spune Xavi lui Istvan Kovacs, la finalul meciului Barcelona – PSG 1-4. Arbitrul român, făcut praf 0:08 VIDEOFamalicao – Sporting Lisabona 0-1 a fost în AntenaPLAY. „Leii” au făcut un pas uriaş în lupta la titlu din Liga Portugal 16
23:55
PSG – Borussia Dortmund, prima semifinală din Champions League! Barcelona şi Atletico, OUT! Meci de „foc” pentru Istvan Kovacs
16
23:50
VIDEOSouthampton – Preston 3-0 a fost în AntenaPLAY. „Sfinţii” încă speră la promovarea directă în Premier League
16
23:35
Xavi, eliminat şi el de Istvan Kovacs, în Barcelona – PSG! Antrenorul catalanilor şi-a ieşit din minţi
16
23:15
Istvan Kovacs, decizie controversată în Barcelona – PSG! Românul, pus „la zid” de spanioli, după ce l-a eliminat pe Araujo
16
23:05
Istvan Kovacs nu l-a iertat pe Kylian Mbappe, după golul marcat de PSG! Decizia arbitrului român l-a şocat pe starul parizienilor
16
22:48
Costel Gâlcă urmează să semneze cu Universitatea Craiova! Lovitură dată de Mihai Rotaru
16
22:39
Boris Becker cere timp pentru Simona Halep, după revenirea în circuitul WTA! Ce şanse îi dă pentru a câştiga un Grand Slam
16
21:28
Ce salariu îi pregăteşte Dan Şucu lui Marius Şumudică, la Rapid! „Şumi”, în pole-position să-i ia locul lui Cristiano Bergodi