CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0. Victorie categorică pentru echipa lui Oprița! „Militarii”, pe loc de play-off în Liga 2

Publicat: 2 octombrie 2021, 13:46

CSA Steaua - Dunărea Călărași 3-0. Echipa lui Daniel Oprița a bifat o nouă victorie în Liga 2 și ocupă în acest moment loc de play-off.

CSA Steaua - Dunărea Călărași 3-0

Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

CSA Steaua nu a avut inspirație la finalizare în prima repriză, iar scorul la pauză a fost 0-0.

CSA Steaua – Dunărea Călărași 3-0

Echipa lui Oprița s-a dezlănțuit însă în repriza a doua. Bogdan Chipirliu a deschis scorul din penalty, în minutul 59, și a semnat „dubla” cinci minute mai târziu, cu o lovitură de cap.

Robert Neacșu a închis tabela în minutul 87, cu un șut la colțul lung din interiorul careului. S-a terminat 3-0 pentru CSA Steaua, care a bifat a doua victorie consecutivă în Liga 2 și a urcat pe locul al 4-lea.

22:15
Sepsi – FC Voluntari 2-1. Echipa lui Cristiano Bergodi a câștigat Cupa României! Primul trofeu din istoria covăsnenilor
19
22:10
Fanul care l-a lovit cu capul în gură pe Billy Sharp a fost condamnat la închisoare! Cât timp va sta după gratii
19
21:33
Sepsi – FC Voluntari | Marius Ștefănescu, „dublă” magică în finala Cupei României. Execuție excepțională la golul al doilea
19
21:12
Simona Halep și-a aflat adversara din primul tur de la Roland Garros 2022! Cu cine joacă celelalte românce
19
21:01
Câți bani a produs Arena Națională pentru Primăria Capitalei în 2022! Nicușor Dan a făcut publică suma uriașă
19
20:50
Vladimir Putin își ignoră amanta gravidă. „Se gândește la rudele sale ca la o povară!”
19
20:07
NEWS ALERTRapid a pierdut procesul cu Julio Cesar! Giuleștenii, obligați să plătească 600.000 de euro. Reacția lui Daniel Niculae
19
19:46
FotoCum a reacționat familia lui Laurențiu Reghecampf după nașterea copilului său și al iubitei Corina Caciuc
19
19:42
EXCLUSIVIstvan Kovacs, aplaudat de Adrian Porumboiu după ce a fost delegat la Cupa Mondială: „E formidabil! S-au aliniat astrele”