CSA Steaua – Şelimbăr 0-0 | „Am jucat fotbal în repriza a doua!” Daniel Opriţa l-a scos din sărite pe Ion Crăciunescu: „Băi, băiatule!”

De Antena Sport
Publicat: 20.09.2021, 21:46
Actualizat: 20.09.2021, 21:53

CSA Steaua a făcut un nou pas greşit în Liga 2. Formaţia antrenată de Daniel Opriţa a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu CSC Şelimbăr.

Progresul Spartac - Steaua 2-1

CSA Steaua - Şelimbăr 0-0

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

La finalul partidei, Daniel Opriţa s-a arătat mulţumit de prestaţia echipei sale din repriza a doua.

Avem probleme împotriva echipelor în fața cărora pornim ca favoriți. Azi am pierdut două puncte în prima repriză, am încercat la pauză să-i trezesc, și au intrat altfel apoi. Nimeni nu se dă la o parte cu noi. În a doua repriză am avut și ghinion, am ratat câteva ocazii foarte mari. Văd că se întâmplă să ratăm, deși n-ar trebui.

În prima repriză am jucat într-un ritm bătrânesc, toți cu mingea la picior. Au avut și noroc ei, putea să fie 3-0 pentru noi după repriza secundă, au recunoscut și ei. Trebuie să ne obișnuim cu ritmul din Liga 2, mulți au jucat acum doi ani în Liga 4, apoi în Liga 3. Nu e o tragedie. E bine că am jucat fotbal în repriza a doua. Ei au dat numai minge lungă, iar noi am recuperat-o imediat”, a spus Daniel Oprița.

Daniel Opriţa, „taxat” de Ion Crăciunescu

Declaraţia dată de Daniel Opriţa l-a enervat pe Ion Crăciunescu. Fostul mare arbitru român i-a transmis un mesaj ferm antrenorului de la CSA Steaua.

Eu țin la Oprița, dar nu sunt de acord cu ce a declarat. Băi, băiatule, jocul are două reprize! Cum să fii mulțumit de repriza a doua, când tu n-ai avut nicio ocazie în prima?!”, a fost replica lui Ion Crăciunescu la digisport.ro.

Mihai Zmărăndescu, la AS.ro LIVE

Adrian Porumboiu
Fotbal intern • 18 oct., 16:31
Adrian Porumboiu, verdict dur în războiul dintre FCSB și CSA Steaua: „România a devenit Coreea de Nord dacă am ajuns să ne dicteze Armata!”
Fotbal intern • 16 oct., 23:30
FCSB – Mioveni 3-0 | Ion Crăciunescu a dat verdictul în privinţa lui Marcel Bârsan. Arbitrul a făcut meciul praf. Greşeli pe bandă rulantă într-o singură direcţie
CSA Steaua și-a prezentat iarăși echipamentul
Fotbal intern • 16 oct., 17:26
Noul Budescu a răpus-o pe CSA Steaua! Gol fabulos marcat pe Ghencea. Gazdele nu au avut nicio şansă
„Fă, e un show TV!”. Zarug, un nou gest ce a stârnit controverse la Asia Express: „Ăștia se omoară, făi!”
1
Foto „Doamne, miluiește-mă”. Gigi Becali, reacţie dură după divorţul dintre Anamaria Prodan şi Laurenţiu Reghecampf. Ce l-a nemulţumit pe patronul FCSB
9:20 Gigi Becali a dezvăluit motivele pentru care a revenit în viața publică: „Am vrut să ies, dar nu ai cum, nu are nimeni curajul să spună!” 9:12 Reacţia lui Jurgen Klopp după ce Diego Simeone l-a lăsat cu mâna întinsă la finalul meciului Atletico – Liverpool 2-3 8:59 CFR Cluj tremură înaintea meciului de foc cu AZ Alkmaar: „Ne-am îngrozit puțin! Dan Petrescu a avut o discuție cu jucătorii!” 8:36 Tensiune maximă după Atletico Madrid – Liverpool 2-3! Diego Simeone l-a lăsat cu mâna întinsă pe Jurgen Klopp: „Nu-mi place! Așa văd eu lucrurile!” 8:27 Gestul incredibil făcut de Kylian Mbappe înainte de penalty-ul executat de Lionel Messi. Cum a explicat momentul, la finalul meciului 8:13 Marcel Bîrsan, în Champions League! Ilie Dumitrescu a rămas șocat când a auzit: „Cum să fie ok?” La ce meci a fost delegat 1:04 PSG – Leipzig 3-2 | „Merită Balonul de Aur”. Kylian Mbappe, cuvinte URIAȘE la adresa lui Lionel Messi. „Este cel mai bun din lume! E un privilegiu să joc alături de el”. Dezvăluiri despre ceea ce s-a întâmplat la penalty-uri! 19
oct.
23:57
Lionel Messi, „panenka” din penalty sub privirile lui Kylian Mbappe! Superstarul argentinian a fost erou pe Parc des Princes în PSG – RB Leipzig 3-2
19
oct.
23:55
Seară nebună în Champions League, cu 35 de goluri în 8 meciuri! Atletico Madrid – Liverpool 2-3, Șahtior – Real Madrid 0-5. Messi și Mbappe, spectacol în PSG – RB Leipzig 3-2. Ciprian Tătărușanu a fost titular în FC Porto – AC Milan 1-0!