"Cu banii împrumutaţi de mine s-a luat licenţa". Rednic pune tunurile pe Negoiţă şi Prunea. Ce spune despre revenirea la Dinamo

Mihai Ispas Publicat: 19 noiembrie 2020, 13:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
"Cu banii împrumutaţi de mine s-a luat licenţa". Rednic pune tunurile pe Negoiţă şi Prunea. Ce spune despre revenirea la Dinamo

Mircea Rednic a găsit vinovaţii pentru dezastrul de la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mircea Rednic spune că e dispus să ajute la salvarea lui Dinamo, care se confruntă cu mari probleme financiare. Unii dintre suporteri şi-au pus speranţa în revenirea "Puriului".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic: "Eu sunt dispus să ajut"

"Nu am vorbit cu nimeni. Eu am fost acolo, cu banii împrumutați de mine s-a luat licența. Am adus jucători gratis pe salarii mici. Proiectul pe care am vrut să-l pun în aplicare nu s-a mai aplicat. 

Cei care m-au dat afară să răspundă acum. Eu să vin să scot castanele? Eu sunt dispus să ajut, de aia mă doare. Toți sunt dinamoviști, când e vorba de bani dispar toți", a spus Rednic la Digi Sport.

Mircea Rednic spune că Florin Prunea "doar dădea din gură la Dinamo"

Mircea Rednic l-a taxat pe fostul acţionar majoritar, Ionuţ Negoiţă, cel care a cedat echipa unui fond de investiţii din Spania, dar nu l-a uitat nici pe fostul preşedinte al lui Dinamo, Florin Prunea. Cei doi au fost rivali şi în instanţă, unde Prunea a scăpat de plata a 700.000 de euro pentru calomnie.

"De un an de zile ai fost președinte la Dinamo, nu ai adus un ban. El doar dădea din gură. Ai spus că îți dai demisia? Acum vrea banii!", a declarat Rednic.

Reclamă
Reclamă

"Nu au fost fraieri, au semnat pe doi ani!"

Fostul antrenor din Ştefan cel Mare nu înţelege cum au primit salarii atât de mari jucătorii aduşi în mandatul lui Contra, pe care îl consideră printre responsabilii pentru situaţia în care a ajuns Dinamo: penultima în clasament, fără victorie şi cu fotbaliştii străini dornici să plece.

"În afară de datorii, acum se mai adaugă 5-6 milioane. Cum poți să aduci jucători pe salarii de 30.000 (n.r. de euro pe lună)? Pe ce te bazezi?

Cine să vină acum? Uitați-vă deja jucătorii își depun memorii. Vor fi liberi de contract și își vor cere salariile. Nu au fost fraieri, au semnat pe doi ani.

Reclamă

Nu, conducerea veche nu aveam nicio legătură pentru că am plecat cum am plecat. Cu cei noi nu am discutat. Contra trebuie să o scoată la capăt. Domne', jucători de valoare… dar noi nu vedem nici rezultate nici în joc. Să dăm vina pe jucători? Acum de ce se plânge? Și antrenorul trebuie să arate responsabilitate", a mai spus Rednic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 22 mai

VIDEOGeorge Russell, pole-position în cursa de sprint! Antonelli, pe 2. Marea cursă din Canada e duminică (Antena 1, AntenaPLAY)

23:50 22 mai

VIDEOSuedia – Italia 3-0, la Campionatul Mondial de hochei pe gheaţă. Canada – Slovenia 3-1

23:34 22 mai

Daniel Pancu pleacă de la CFR Cluj şi merge la Rapid: “Mi se îndeplinesc toate condiţiile”

23:21 22 mai

Ciprian Deac, copleșit de emoții în seara retragerii! Cum a trăit săptămâna dinaintea meciului și ce sfaturi a lăsat tinerilor

23:12 22 mai

Reacţia “noului” Ciprian Deac după ultimul meci al legendei CFR-ului: “A fost un exemplu pentru mine”

23:04 22 mai

Mario Tudose a explicat cum a gestionat zvonul privind transferul în străinătate! Mesaj special pentru Deac

1 Hervin Ongenda a semnat chiar înainte de barajul de Conference League dintre FCSB şi Botoşani 2 Diana Buzoianu, şocată după ce a fost acuzată că a făcut videochat! Atac total 3 8.7 milioane de euro pentru FCSB! Lovitura dată de Gigi Becali 4 Anunţul momentului! Ce post a acceptat Pep Guardiola după despărţirea de Manchester City. OFICIAL 5 Răzvan Lucescu a luat decizia! Anunţul turcilor, după oferta primită de la Beşiktaş 6 Se anunță record de asistență la barajul FCSB – Botoșani! Câți fani și-au procurat bilete la meciul din Ghencea
Citește și