Închide meniul
Video

Cum a ajuns Gică Craioveanu băiat de casă: găteşte şi calcă pentru copiii lui

Antena Sport Publicat: 1 aprilie 2020, 18:22 / Actualizat: 12 mai 2021, 13:58

Comentarii

Peste 100.000 de infectaţi, aproape 10.000 de morţi, dintre care 4.000 la Madrid. Virusul i-a lovit puternic pe spanioli. Craioveanu locuieşte în capitala Spaniei şi n-are voie să iasă din casă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Deci, e foarte, foarte grav în Spania! Nu mai ieşim pe străzi. E o situaţie foarte complicată, pe care eu unul nu mă gândesc că am s-o trăiesc vreodată. Îţi jur că nu mă gândeam în viaţa mea că o să ajungem aici! Nu vezi pe nimeni pe strada", a spus Craioveanu pentru Antena Sport. 

Gică Craioveanu s-a apucat de gătit

Când nu se uită la seriale, Craioveanu calcă sau găteşte. 

"Eu care am fost un tip extrem de activ, acum rămân lipit de pat. Mă culc la 7 dimineaţa, mă scol la 3, iar mă culc la 8, deci aiurea, total aiurea! Trebuie să gătesc. Gătesc, am călcat, nu credeam că mai calc în viaţa mea! Deci gătesc, iţi dai seama că sunt doi copii, plus eu, deci trebuie să faci mâncare", a făcut haz de necaz Gică Craioveanu.  

Din Spania, Craioveanu e cu ochii şi pe oltenii lui. Visa să-i vadă campioni în această vara.
Patronul Rotaru e printre puţinii din România care n-a umblat la salariile jucătorilor. 

Reclamă
Reclamă

"Până la urma ei au semnat un contract. Mai ales că băieţii contează pe bănuţii ăia! Sunt jucători care iau 10.000 şi presupun că sunt jucători care iau mai puţin", a spus Craioveanu. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23 8 dec.
Leo Grozavu, încântat după Botoșani – Rapid 0-0: „Jos pălăria”
23:21 8 dec.
Valeriu Iftime a criticat arbitrajul după FC Botoşani – Rapid 0-0: “O ruşine mare”. A fost contrazis de Săpunaru
23:12 8 dec.
Valeriu Iftime, ironie supremă la adresa FCSB-ului: „Dacă pui un antrenor acolo, faci o echipă bună”
22:57 8 dec.
Costel Gâlcă, mesaj categoric despre ratarea lui Petrila! A identificat şi marea problemă a Rapidului: “O preocupare pentru mine”
22:46 8 dec.
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap, după ratarea cu Botoșani: „Sper ca meciul următor să mă revanșez”
22:37 8 dec.
Ianis Hagi, cea mai bună notă în Alanyaspor – Antalyaspor! Cum s-a descurcat internaţionalul român
1 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 2 Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului 3 Motivul real pentru care Costel Gâlcă l-a exclus din lot pe Antoine Baroan, înaintea meciului cu Botoşani 4 Ce jucător a remarcat Mihai Stoica după ce Universitatea Craiova a remizat cu CFR Cluj. Mesajul scurt transmis 5 Tatăl lui Louis Munteanu a dat cărţile pe faţă despre negocierile cu Gigi Becali. Motivul pentru care a picat transferul la FCSB 6 FotoLando Norris, petrecere pe măsură după ce a devenit campion mondial. Alături de cine a fost surprins în club
Citește și