Cutremur în Liga 1! Adrian Mititelu vinde FC U Craiova 1948: „Se va găsi cumpărător, asta nu e o problemă. Din vară, la revedere!” + Ultrașii „au luat foc”: „Vinde, pleacă, mori!”

Publicat: 5 decembrie 2021, 21:19

Comentarii
Cutremur în Liga 1! Adrian Mititelu vinde FC U Craiova 1948: „Se va găsi cumpărător, asta nu e o problemă. Din vară, la revedere! + Ultrașii au luat foc”: „Vinde, pleacă, mori!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adrian Mititelu vinde FC U Craiova 1948

„Din 2005 până în 2011, tatăl meu a investit 22 de milioane de euro în firma care a intrat în faliment. A mai cheltuit două milioane prin justiție din 2011 până în 2017, când a pierdut procesul cu dezafilierea. Din 2017 am început din nămol, din Liga 4, iar în 4 ani am făcut un lucru unic, am ajuns în Liga 1 promovând de la an la an.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am investit 10 milioane de euro în această firmă pe care activează FCU Craiova 1948, 6 milioane de euro în baza sportivă de la marginea orașului, urmând a mai fi investite alte 6 miliaone de euro în următorii 3 ani, iar lumea pe mine mă înjură, toată familia îmi e batjocorită și hulită prin oraș. Pe toți pereții din oraș scrie lucruri pe care nici nu pot să le pronunț.

Galeria de 16 ani ne termină psihic, să renunțăm la echipă, să vindem. În această seară, având în vedere că tatăl meu este în închisoare de 13 luni și riscă să fie condamnat într-un alt dosar din cauza presiunilor care se fac dinspre oamenii de fotbal, am decis că este pentru binele nostru să vindem, să le respectăm dorința foarte mare de a renunța la club”, a spus Adrian Mititelu Jr. la digisport.ro.

Ultraşii olteni, comunicat dur după FC U Craiova 1948 – FC Voluntari 0-2

După înfrângerea de pe Ion Oblemenco, ultraşii olteni au lansat un comunicat dur în care îl atacă pe Adrian Mititelu.

„V-a sunat ceasul! V-am lăsat să vă acomodați, ați avut la dispoziție 6 luni, am acceptat că e un lot nou format! Dar ne-a ajuns! Știința nu e locul mercenarilor, al «talentelor» risipite sau al măscăricilor. De azi, dacă nu începeți să jucați fotbal și să fiți profesioniști, nu vom mai sta să facem astfel de postări, vom trece la fapte! Luați-o ca pe un ultimatum, purtători de tricou Adidas. Nu vă jucați cu pasiunea voastră!

Reclamă
Reclamă

Iar principalului vinovat pentru această situație si pentru toți anii de agonie. Îi dorim tot ce e mai rău și îi transmitem ca războiul nu s-a terminat odată cu promovarea în prima ligă, așa cum are impresia, ba chiar a devenit mai aprig. Vinde echipa!”, au transmis ultraşii.

„Vinde, pleacă, mori!!!”, a scris Andrei Preda, liderul Peluzei Sud, pe Facebook.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02

FC Barcelona – Athletic Club 2-0. Victorie lejeră pentru campioana Spaniei

23:54 27 aug.

Steaua Roşie, umilinţă în Europa League! A fost eliminată după ce a câştigat cu 3-0 în tur

23:41 27 aug.

Rezultat șoc în Europa League: Ferencvaros a călcat-o în picioare pe Trabzonspor! Românul Corbu l-a eclipsat pe Salah

23:14 27 aug.

Seară istorică! Doar trei țări nu au avut niciodată o echipă în grupele unei competiții europene! Până acum

23:10 27 aug.

Carlos Mora a fost eliminat după Ararat Armenia – Universitatea Craiova 1-0! Scandal uriaş după eliminarea oltenilor

23:07 27 aug.

Cea mai dură reacție după eliminarea Craiovei din Europa League: „Suntem de râsul lumii! Vai de mama noastră”

1 Pe ce bani îl transferă Universitatea Cluj pe Jovo Lukic la FCSB 2 Adevărul spus de Mihai Neşu, după ce soţia lui l-a părăsit şi s-a recăsătorit cu un om de afaceri 3 UPDATECristiano Bergodi a transferat la Universitatea Cluj portar de 1,97 metri. Şi Juventus l-a avut pe listă 4 Gigi Becali trebuie să plătească 3 milioane de euro pentru înlocuitorul lui Daniel Bîrligea la FCSB 5 Jucătorul alungat de Gigi Becali, ofertă de 1,8 milioane de euro! O nouă ţeapă luată de patronul FCSB 6 Farul Constanţa, un nou transfer. L-au dat pe 500.000 de euro!
Citește și