Închide meniul

Cutremur la Craiova lui Mititelu! Mircea Bornescu a plecat de la echipă

Antena Sport Publicat: 6 iulie 2021, 20:42

Comentarii
Cutremur la Craiova lui Mititelu! Mircea Bornescu a plecat de la echipă

Facebook Fotbal Club Universitatea 1948

Mircea Bornescu a plecat de la FC U Craiova 1948! Fostul portar a venit la echipă la începutul lunii martie, când a fost instalat în funcţia de team-manager. Anunţul despărţirii a fost făcut chiar de Mircea Bornescu, pe reţelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Bornescu a plecat de la FC U Craiova 1948

Drumul meu alături de Universitatea Craiova se oprește aici ! Mulțumesc frumos tuturor jucătorilor și oamenilor din staff care au pus umărul la promovarea echipei in Liga 1. Vreau sa le mulțumesc celor din Peluza Sud care de fiecare data când a fost greu au fost alături de noi și ne-au susținut ! Mult succes in continuare !, a scris Mircea Bornescu, pe Facebook.

FC U Craiova 1948, transferuri pe bandă rulantă

Armin Gremsl, portar care în sezonul trecut a evoluat pentru formaţia SKN St. Polten, în a doua ligă din Austria, a semnat cu echipa lui Mititelu Jr, cel poreclit şi “Prinţişorul” Craiovei.

Jucătorul de 26 de ani are 1.90 metri înălţime şi a evoluat numai la echipe din ţara lui, cu excepţia perioadei 2017-2020, când a jucat în Cipru, la Doxa Katokopias, echipă din prima ligă. În liga a doua din Austria a evoluat în 26 de meciuri şi a primit 51 de goluri. În cariera profesionistă, el a strâns 105 partide, în care a încasat 180 de goluri.

Adrian Mititelu o conduce pe FC U Craiova chiar şi de după gratii. Omul de afaceri de 53 de ani este încarcerat în Penitenciarul Craiova-Pelendava şi aşteaptă cu nerăbdare startul noului sezon din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Potrivit gsp.ro, Adrian Mititelu conduce soarta clubului prin telefon. Are voie să vorbească 60 de minute, în fiecare zi, cu până la 10 persoane. Cel mai mult discută cu fiul său, care este preşedintele grupării din Bănie. Adrian Mititelu Jr „Prinţişorul Craiovei”, aşa cum este cunoscut tânărul de 23 de ani, l-a informat în legătură cu tot ce s-a întâmplat în amicalele din Slovenia.

Adrian Mititelu poate suna pe cheltuiala lui, de la telefoanele publice din penitenciar, cel mult 10 persoane. Are dreptul la de a efectua zilnic 10 apeluri, cu o durată maximă cumulată de 60 de minute. Toate convorbirile sunt confidenţiale.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:00
Ce riscă Norris și Piastri. Analiza lui Adrian Georgescu
0:17
Cristi Chivu, taxat de italieni după ce Inter s-a chinuit în Champions League cu Kairat Almaty. Nota primită de antrenorul român
0:00
Rapid Viena – Universitatea Craiova, 22:00, LIVE TEXT. Oltenii caută prima victorie în grupă
23:51 5 nov.
Inter – Kairat Almaty 2-1. Chivu, 4 din 4 în Ligă! Brugge – Barca 3-3! City – Dortmund 4-1. Toate rezultatele
23:21 5 nov.
Erling Haaland, în formă maximă și în Champions League. A marcat în Manchester City – Dortmund și a ajuns la cifre fabuloase
23:01 5 nov.
Echipa lui Vlad Dragomir, premieră după 14 ani! Performanţa reuşită după victoria surprinzătoare cu Villarreal
1 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0! 2 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0 3 Răspunsul venit de la UEFA după ce FCSB a cerut moment de reculegere la meciul cu Basel în memoria lui Ienei 4 Ion Ţiriac l-a angajat pe managerul care a făcut o tranzacţie de 2 miliarde de euro pentru România 5 FCSB, cerere specială la UEFA înaintea meciului cu Basel, după moartea lui Emeric Ienei. Ce solicitare au făcut campionii 6 Salariul pe care un fost fotbalist al României îl câştigă la pește congelat, în Elveţia
Citește și