”Dă-i, mă, galben!” Arbitrajul lui Istvan Kovacs, pus la zid de Gigi Becali: ”Ori jucăm fotbal, ori rupem picioare?”

Dragoș Vasile Publicat: 16 decembrie 2021, 12:48

Comentarii
”Dă-i, mă, galben!” Arbitrajul lui Istvan Kovacs, pus la zid de Gigi Becali: ”Ori jucăm fotbal, ori rupem picioare?”

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Arbitrajul lui Istvan Kovacs, pus la zid de Gigi Becali

”Prestația lui de aseară nu mi s-a părut extraordinară. N-a arbitrat perfect. Atunci când dai un 11 metri, nu-l dai că a spus ăla de la margine. N-ai nevoie de VAR, așa ceva ai mai văzut vreodată? Un 11 metri din ăsta? Nu există nicăieri așa ceva.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Îi mai reproșez încă ceva – am spus înainte de meci să nu lase jocul agresiv tare, să ajungem cu jucătorii rupți, cu glezne ture. Dă-i, mă, galben din prima repriză ca să-i fie frică. Ori jucăm fotbal, ori rupem picioare? Agresivitate înseamnă altceva, nu să-i rupi piciorul”, a răbufnit Gigi Becali la ProX.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Constantin Budescu

Constantin Budescu a evoluat doar 45 de minute în derby și a fost schimbat la pauză. Prestația mijlocașului l-a scos din sărite pe Gigi Becali.

”Dacă ai dat o pasă de gol nu înseamnă că ți-ai făcut treabă. Nu mă interesează pe mine ce spun alții, eu spun ce cred eu. Dacă se supără cineva, e problema lor. Eu n-am diplomație! Eu spun ce văd! Budescu nu este Budescu. El aseară nu a fost Budescu, a fost altceva. Când mingea e la tine și ție ți-o fură adversarul imediat, nu ai ce să mai faci. Trebuie să o cam termini cu fotbalul, atât spun.

Dacă dai toate mingile la adversar, n-ai ce să faci. Eu îl iubesc pe Budescu, e prietenul meu! El cred că înțelege cel mai bine. Până să dea drumul la minge vine altul și i-o fură, ai o problemă când se întâmplă asta. Salariu nu e o problemă pentru mine. Când am o înțelegere cu un om, îi dau salariul după cum ne-am înțeles. Eu vorbesc despre calitatea lui Budescu de la ora asta. Nu contează poziția lui, voi vedeți ce vreți.

Reclamă
Reclamă

Aseară a pierdut o minge la 20 de metri de poarta adversă și era să luăm gol. El e foarte talentat și vrea să dea pase decisive. Eu o să mă înțeleg cu Budescu, el va primi banii pe care i-am promis. El a mai fost încercat aseară, o să vedem ce face Toni Petrea, poate schimbă ceva. Toni Petrea va decide ce se întâmplă (râde)”, a declarat Gigi Becali la ProX.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi meritat Istvan Kovacs să arbitreze şi în fazele superioare ale Campionatului Mondial 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:25

O nouă plecare de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial la altă echipă din Liga 1

23:22

“Bani mulţi” Lovitura pe care FCSB vrea să o dea pe piaţa transferurilor, în afară de Drăguş! Anunţul lui Mihai Stoica

23:11

Sorin Cârțu, reacție după ce Denis Drăguș i-a spus ”DA” lui Gigi Becali: „Nu mă interesează”

22:55

VIDEOErling Haaland s-a întors în Norvegia de la Mondial cu un suvenir fabulos. Imaginile care fac înconjurul lumii

22:50

Niciun plan pentru înmormântarea lui Jayden Adams. Tatăl regretatului fotbalist: “Familiei îi e greu să accepte”

22:35

Franţa – Spania LIVE VIDEO (marţi, 22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Luptă uriaşă pentru finala Campionatului Mondial

1 FIFA a făcut anunțul! Cine arbitrează semifinala Franța – Spania și ce se întâmplă cu Istvan Kovacs 2 Dan Șucu nu mai investește la Rapid! Decizie radicală luată de patronul formației giuleștene 3 Şoc în fotbalul internaţional. A murit arbitrul exclus de la Cupa Mondială, la câteva săptămâni de la decizie! Avea 38 de ani 4 Gigi Becali se dezlănţuie pe piaţa transferurilor! A anunţat alte trei veniri la FCSB, după ce s-a înţeles cu Drăguş! 5 George Pușcaș, OUT de la Dinamo! Situație tensionată după ultimele discuții 6 Patru plecări “dintr-un foc” de la Dinamo. Jucătorii la care a renunţat Nuno Campos, înainte de startul sezonului
Citește și