Închide meniul

"Dacă el a ajuns piesa numărul 1, îţi dai seama unde am ajuns noi?" Gigi Becali îl ia la mişto pe jucătorul pe care visa să ia 25 de milioane de euro

Dan Roșu Publicat: 10 iulie 2020, 5:19 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:35

Comentarii
"Dacă el a ajuns piesa numărul 1, îţi dai seama unde am ajuns noi?" Gigi Becali îl ia la mişto pe jucătorul pe care visa să ia 25 de milioane de euro

Gigi Becali l-a ironizat pe Ovidiu Popescu

După ce s-a amuzat pe seama golului marcat de Adrian Petre cu Dinamo, Becali l-a numit pe Ovidiu Popescu "Sergio Ramos". Asta pentru că "Lampard" a fost nevoit să joace pe postul de fundaş central. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali: "Ovidiu Popescu e Sergio Ramos. Acum îi prelungesc contractul"

”Ovidiu Popescu e Sergio Ramos. Acum îi prelungesc contractul, mai are doi ani şi îi fac patru. Păi, dacă joacă toate posturile… Stânga, dreapta, mijlocaş central, fundaş central.

Până la urmă o să îl punem şi număr 10. Dacă el a ajuns piesa numărul 1, îţi dai seama unde am ajuns noi?”, a spus Becali. 

Când l-a adus la echipă, în 2017, Becali îl numea pe Popescu "noul Lampard" şi visa că va încasa de pe urma lui 25 de milioane de euro. 

”Ovidiu Popescu e perla mea, el trebuie să fie folosit mijlocaş central. Ca fundaş dreapta îl vând cu trei-cinci milioane de euro, însă ca mijlocaş e ca Lampard, iau 25 de milioane de euro pe el. O să vedeţi voi”, declara patronul de la FCSB.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și