“Dacă putem, le dăm 9!” Un fost jucător de la FCSB vrea să o umilească pe Dinamo: “Nu ne interesează problemele lor”

Alexandru Ivan Publicat: 18 iulie 2021, 21:09

Comentarii
Dacă putem, le dăm 9! Un fost jucător de la FCSB vrea să o umilească pe Dinamo: Nu ne interesează problemele lor

Hepta

Dinamo nu mai sperie pe nimeni. Îngropată în datorii și cu un lot decimat, “câinii” au ajuns echipa cu care toată lumea și-ar dori să joace.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo nu mai sperie pe nimeni

Spre exemplu, FC Voluntari își propune să facă golaveraj împotriva lui Dinamo.

“Este un meci special, tocmai pentru că vin de la marea rivală. Chiar dacă ei au probleme, noi intrăm pe teren să le dăm cât mai multe goluri, și 9, dacă putem! Nu ne interesează starea lor de spirit sau problemele lor financiare”, a declarat Robert Ion, mijlocaș împrumutat de FCSB la FC Voluntari, în cadrul unei conferințe de presă.

Din cauza problemelor financiare, Dinamo și-a pierdut mai mulți titulari din stagiunea precedentă. Ante Puljic, Diego Fabbrini şi Adam Nemec se numără printre ei.

“Câinii” au și dezavantajul de a fi jucat doar două amicale în această vară, ambele cu Dusan Uhrin pe bancă. Între timp, Dario Bonetti i-a luat locul tehnicianului ceh.

Reclamă
Reclamă

Liviu Ciobotariu: “Oricum, nu știm prea multe despre Dinamo”

Antrenorul lui FC Voluntari este la fel de încrezător precum elevii săi înaintea meciului.

“Întâlnim o echipă cu tradiție în fotbalul românesc, care are în spate niște suporteri fantastici. Ne dorim să începem cu dreptul. Va fi un meci disputat, e clar. Avem un avantaj pentru că noi ne-am păstrat în proporție foarte mare lotul de anul trecut.

A fost dificil să luăm informații despre adversar, pentru că ei n-au jucat niciun meci amical, în afară de cel cu Galatasaray, unde a fost alt antrenor, alt sistem de joc, altă echipă. Nu avem foarte multe imagini video cu adversarul nostru.

Reclamă

Nu ne rămâne decât să ne respectăm principiile de joc. Evident, aș fi preferat să avem mai multe informații despre ei. Sincer, nu știu ce se întâmplă la Dinamo. Și nu pot să comentez”, a declarat și Ciobotariu.

Ultima partidă disputată de „câini” a fost pe 27 iunie, 1-2 cu Galatasaray. În cantonamentul din Turcia, Dinamo a mai jucat și cu Keciorengucu, echipă din ligile inferioare, pe care a învins-o cu 4-1.

După ce au revenit în țară, alb-roșiii ar fi trebuit să joace alte patru amicale, cu Unirea Slobozia, Metaloglobus, Dunărea Călărași și Rapid. Jucătorii au refuzat însă să intre pe teren, din cauza problemelor cu banii.

Meciul dintre Dinamo și FC Voluntari se va juca luni, de la ora 20:30, LIVE SCORE pe AS.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:27

Ţara care s-a oferit oficial să găzduiască meciurile Iranului de la World Cup 2026

20:25

Specialistul a dat verdictul! Gafă mare de arbitraj comisă la egalul Interului lui Cristi Chivu cu Atalanta

20:22

“Cel mai uşor e să dai vina pe Gigi Becali” Mihai Pintilii a dezvăluit motivul pentru care a plecat de la FCSB!

20:19

LIVE SCORESporting – Bodo/Glimt 1-0, în returul optimilor Ligii Campionilor. Man. City – Real Madrid se joacă de la 22:00

19:50

Salvarea pentru Slot? Isak, tot mai aproape de revenirea pe teren

19:33

Colegul lui Dennis Man pleacă în Premier League! Va fi al doilea cel mai scump transfer din istoria clubului

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 3 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 4 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 5 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 6 Ce au făcut Daniel Pancu şi Cristiano Bergodi când s-au văzut. Imaginile care nu au fost surprinse la tv
Citește și