Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0 (2-1) | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2. Final dramatic în confruntarea dintre Florentin Petre şi Petre Grigoraş: “A fost ca un Dinamo – Steaua”

Dragoș Vasile Publicat: 30 mai 2021, 17:06

Comentarii
Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0 (2-1) | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2. Final dramatic în confruntarea dintre Florentin Petre şi Petre Grigoraş: A fost ca un Dinamo – Steaua

dacia unirea braila

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0. Echipa lui Florentin Petre s-a impus la limită în returul barajului din promovare pentru Liga 2, scor 2-1 la general, iar campioana României din 2011 va evolua încă un sezon în al treilea eşalon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacia Unirea Brăila – Oțelul | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2

După remiza din tur, 1-1, Dacia Unirea a obţinut biletele pentru Liga 2. Narcis Ioniță a fost eroul clubului din Brăila. Acesta a marcat în minutul 86 şi a adus victoria echipei sale.

Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galaţi | Florentin Petre, victorie în faţa lui Petre Grigoraş. Primele reacţii

Florentin Petre şi fiul său, Patrick, au promovat în Liga 2, unde vor avea confruntări de foc cu echipe precum Petrolul Ploieşti sau “U” Cluj.

“Nu am jucat niciun meci acasă. Sper să fie mai la anul. Suporterii ne-au explicat de la primul meci ce rivalitate e. E un fel de Dinamo – Steaua. Eu îmi doresc să merg mai departe. Dacă o să fie bine, de ce să nu rămân. O să fie meciuri frumoase. Nu m-am gândit nicio secund la asta (n.r. Dinamo în Liga 2). Sunt jucătorii care au câştigat campionate şi s-a simţit presiunea. A fost frumos. Noi ne-am bazat pe noi ca unitate, ca familie”, a declarat Patrick Petre la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

“Am muncit enorm cu ei. Promovarea se datorează jucătorilor. Nu mă voi schimba niciodată. Am fost mai ponderaţi faţă de alte meciuri. Am avut ocazii. Puteam să luăm şi gol. Îi respectăm foarte mult pe cei de la Oţelul, au jucători de calitate. A fost avantajul nostru, am pregătit meciul în aşa fel încât să îi surprindem. E important cum îţi motivezi jucătorii Foarte puţini au jucat la un nivel ridicat. Fără ei, eu nu eram aşa fericit. Am făcut un lucru extraordinar”, a declarat Florentin Petre.

“Nu am reuşit să înscriem. Băieţii au vrut. E păcat. Îmi pare rău că s-a pierdut. Sportul aşa este, cel care îşi doreşte mai mult realizează. S-au făcut eforturi mari şi nu am reuşit să concretizăm ce ne-am propus. Nu ştiu ce va urma”, a spus şi Petre Grigoraş.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:15

FotoA văzut ce au făcut partenerele jucătorilor de la Mondial și nu s-a abținut: „Știm cu cine sunteți măritate”

10:32

“Jucătorii negri nu pot face asta”. Derapaj rasist la TV. Un fost jucător de la Atletico Madrid, implicat

10:27

Kylian Mbappe i-a „certat” pe teren, în Franța – Irak. Imagini virale după furtuna care a întrerupt meciul

10:04

Mutarea verii în NBA! Giannis Antetokounmpo pleacă de la Milwaukee Bucks și semnează cu Miami Heat

10:02

La ce echipă este dorit Elias Charalambous, după ce l-a refuzat pe Gigi Becali: „Nu e exclus”

9:49

Spania – Argentina, posibilul “blockbuster” din 16-imile Cupei Mondiale. Cum se poate ajunge la acest scenariu

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci
Citește și