Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0 (2-1) | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2. Final dramatic în confruntarea dintre Florentin Petre şi Petre Grigoraş: “A fost ca un Dinamo – Steaua”

Dragoș Vasile Publicat: 30 mai 2021, 17:06

Comentarii
Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0 (2-1) | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2. Final dramatic în confruntarea dintre Florentin Petre şi Petre Grigoraş: A fost ca un Dinamo – Steaua

dacia unirea braila

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galați 1-0. Echipa lui Florentin Petre s-a impus la limită în returul barajului din promovare pentru Liga 2, scor 2-1 la general, iar campioana României din 2011 va evolua încă un sezon în al treilea eşalon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacia Unirea Brăila – Oțelul | Fosta campioană a României a ratat promovarea în Liga 2

După remiza din tur, 1-1, Dacia Unirea a obţinut biletele pentru Liga 2. Narcis Ioniță a fost eroul clubului din Brăila. Acesta a marcat în minutul 86 şi a adus victoria echipei sale.

Dacia Unirea Brăila – Oțelul Galaţi | Florentin Petre, victorie în faţa lui Petre Grigoraş. Primele reacţii

Florentin Petre şi fiul său, Patrick, au promovat în Liga 2, unde vor avea confruntări de foc cu echipe precum Petrolul Ploieşti sau “U” Cluj.

“Nu am jucat niciun meci acasă. Sper să fie mai la anul. Suporterii ne-au explicat de la primul meci ce rivalitate e. E un fel de Dinamo – Steaua. Eu îmi doresc să merg mai departe. Dacă o să fie bine, de ce să nu rămân. O să fie meciuri frumoase. Nu m-am gândit nicio secund la asta (n.r. Dinamo în Liga 2). Sunt jucătorii care au câştigat campionate şi s-a simţit presiunea. A fost frumos. Noi ne-am bazat pe noi ca unitate, ca familie”, a declarat Patrick Petre la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

“Am muncit enorm cu ei. Promovarea se datorează jucătorilor. Nu mă voi schimba niciodată. Am fost mai ponderaţi faţă de alte meciuri. Am avut ocazii. Puteam să luăm şi gol. Îi respectăm foarte mult pe cei de la Oţelul, au jucători de calitate. A fost avantajul nostru, am pregătit meciul în aşa fel încât să îi surprindem. E important cum îţi motivezi jucătorii Foarte puţini au jucat la un nivel ridicat. Fără ei, eu nu eram aşa fericit. Am făcut un lucru extraordinar”, a declarat Florentin Petre.

“Nu am reuşit să înscriem. Băieţii au vrut. E păcat. Îmi pare rău că s-a pierdut. Sportul aşa este, cel care îşi doreşte mai mult realizează. S-au făcut eforturi mari şi nu am reuşit să concretizăm ce ne-am propus. Nu ştiu ce va urma”, a spus şi Petre Grigoraş.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:02

Curacao – Coasta de Fildeș LIVE VIDEO (23:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Echipele de start

22:00

Ecuador – Germania, 23:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Echipele de start

21:46

“Here we go!”. Bayern Munchen plăteşte 55.000.000 de euro pentru transferul momentului

21:30

VideoSophie Cojanu e puştoaica din România care dă goluri în America: “Simt ceva în inima mea”

21:15

“Revelaţia” lui Gigi Becali chiar de ziua sa: “Nu mai fac niciodată aşa ceva!”

20:30

UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și