Nistor speră ca echipa pregătită de Gigi Mulţescu să se salveze de la retrogradare, dar consideră că şansele ca echipa să rămână în prima Ligă sunt destul de mici.
Dan Nistor: "Cu juniorii nu au nicio şansă"
"Din ce am auzit, sunt șanse foarte mari ca play-off-ul să se termine pe teren. În play-out este destul de greu, pentru că sunt mult mai multe meciuri şi aţi văzut ce probleme sunt la Dinamo.
Îmi doresc ca Dinamo să nu retrogradeze. E adevărat, s-au făcut multe greşeli şi în trecut. Dinamo nu are ce să caute în această situaţie şi sper să nu meargă în liga a doua.
Din punctul meu de vedere, cu juniorii n-au nicio şansă. Vor pierde toate meciurile. Dar poate va exista o soluţie, să se îngheţe play-out-ul", a declarat Nistor pentru LookSport.
- Dinamo se află în carantină
- 19 persoane de la Dinamo sunt pozitive cu COVID-19
- Dan Nistor nu-i vede bine pe "câini"
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie