Jucătorii săi au câştigat, luni seară, al treilea titlu la rând în campionatul României. Ardelenii au învins-o cu 3-1 pe Universitatea Craiova.
Dan Petrescu a primit trofeul Ligii 1
Dan Petrescu a avut coronavirus şi nu a putut să stea pe bancă în "finala" din Bănie. Tehnicianul CFR-ului a părăsit spitalul, dar a fost nevoit să rămână în izolare. A ţinut însă o legătură permanentă cu secunzii săi, prin intermediul telefonului.
La 48 de ore după succesul de la Craiova, fostul internaţional a primit medalia de campion. A ridicat şi trofeul, pentru al treilea sezon la rând.
"Trofeul, tricoul și medalia de campion au ajuns la Mister! Împreună cu un grup de jucători fantastic, Dan Petrescu a reușit să câștige cel de-al treilea titlu consecutiv pe banca echipei noastre! Felicitări, Dan Petrescu, pentru un nou succes important la CFR Cluj!", au transmis campionii României pe Facebook.
Jucătorii de la CFR Cluj speră ca Dan Petrescu să mai rămână cel puţin un an în Gruia.
"L-am simţit aproape de noi. A fost artizanul acestei victorii, el conduce tot. Chiar dacă a fost de la distanţă, dar el conduce totul", a spus Ovidiu Hoban.
- Dan Petrescu a avut Covid-19
- Antrenorul CFR-ului este în izolare
- Nu a putut sta pe bancă în ultimele meciuri ale CFR-ului
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 e azi (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY)
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
- Dorit de CFR Cluj, Edi Iordănescu anunță că și-a decis viitorul: “E momentul să clarific”































