Petrescu nici nu vrea să audă şi a avut o izbucnire în direct la TV. Antrenorul celor de la CFR Cluj spune că este ruşinos ce se întâmplă, după noile decizii luate de FRF.
"Doamne Fereşte! Doamne Fereşte! Să ne lăsăm de fotbal. Ne facem de râs! De ce nu băgăm o echipă din Liga 2 în playoff? Şi regula cu doi jucători U21 e o prostie. De ce nu facem campionat de 18 echipe, cum era pe vremea mea? Cine a luat Liga 2 să se ducă direct în Champions League. Nu a meritat, să se ducă în playout. Numai "only in România". Made in România. This is made in România", a spus Dan Petrescu la Digisport.
Decizia care l-a enervat pe Dan Petrescu
"În primul rând, rezolvăm diferența de meciuri dintre play-out și play-off. Un alt minus pe care îl rezolvăm face referire la introducerea unei mize sportive pentru echipele din play-out.
Au fost meciuri fără miză sportivă în play-out și nu ne dorim asta. Cele mai bune echipe din play-out, locurile 7 și 8, vor juca un baraj. Învingătoarea va juca un alt baraj cu ultima clasată de pe locurile de cupele europene. Cine câștigă, va merge în cupele europene", a fost anunţul lui Răzvan Burleanu.
- Dan Petrescu, reacţie genială în direct la TV
- Ce a spus antrenorul campioanei despre noul sistem competiţional
- Decizia care l-a enervat pe Dan Petrescu
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































