Închide meniul

Dan Petrescu se teme de Dinamo, după ultimele transferuri făcute de ”câini”: ”Ăsta e ‘norocul’ nostru! Mai jucăm o dată cu Mediaş!”

Dragoș Vasile Publicat: 17 februarie 2022, 12:53

Comentarii
Dan Petrescu se teme de Dinamo, după ultimele transferuri făcute de ”câini”: ”Ăsta e norocul nostru! Mai jucăm o dată cu Mediaş!”

Profimedia

Dan Petrescu se teme de Dinamo, după ultimele transferuri făcute de ”câini”

CFR Cluj a avut mari probleme cu Gaz Metan și a reușit să obțină victoria în minutele de prelungiri. Acum, trei dintre jucătorii de la Mediaș vor îmbrăca tricoul ”câinilor”. CFR Cluj – Dinamo se joacă în ultima etapă a sezonului regulat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Ăsta e ‘norocul’ lui CFR. După ce plecăm noi de acolo s-au lăsat şi nu mai joacă. Cât am fost noi vii erau şi ei vii. Acum mi se pare că mai jucăm o dată cu Mediaş. Din ce am citit şi am aflat, jucătorii lor sunt toţi la Dinamo. Pentru noi nu e bine, pentru că jucătorii de la Mediaş sunt foarte buni şi preferam să nu fie la Dinamo, dar ăsta e ‘norocul” nostru’”, a spus Dan Petrescu, după amicalul cu Unirea Dej, scor 4-1.

EXCLUSIVDinamo a transferat trei jucători de la Gaz Metan

Dinamo continuă ”revoluția” pe piața transferurilor. ”Câinii” profită de situația de la Gaz Metan Mediaș și au transferat deja trei jucători. De asemenea, Iuliu Mureșan a anunțat că ce atacant este dorit în Ștefan cel Mare.

Dinamo i-a adus pe Răzvan Grădinaru, Gabriel de Moura și Vlad Morar. De asemenea, Iuliu Mureșan a anunțat că și atacantul Christian Irobiso, tot de la gruparea din Mediaș, este așteptat în Ștefan cel Mare.

”Am luat 3 jucători de la Gaz Metan. Urmează la Comisie să se valideze contractele, ceea ce e o formalitate. Azi vor fi declarați liberi și mâine îi putem legitima. E vorba de Răzvan Grădinaru, de De Moura și de Vlad Morar.

Reclamă
Reclamă

Îl mai avem și pe Christian Irobiso, dar el nu este în aceeași situație. El nu are contractul reziliat și atunci va dura mai mult. Dar și pe el îl dorim, e tot atacant. Alții, nu. Cu acești jucători, ne întărim echipa mai ales în faza de atac. Acolo avem probleme, că avem mai puțini jucători”, a declarat Iuliu Mureșan, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:14
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43 18 iul.
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25 18 iul.
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
22:58 18 iul.
Valentin Mihăilă, prezentat oficial la Rizespor. Mesaj în turcă transmis de internaţionalul român
22:46 18 iul.
Ianis Stoica, anunț despre viitorul său după Hermannstadt – Metaloglobus 2-2: “Nu sunt de neînlocuit!”
22:22 18 iul.
Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului de la Iași. Moment istoric pentru România
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League 6 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău
Citește și