Închide meniul

Dănuţ Lupu îl distruge pe jucătorul de la CS Dinamo care îl acuză că l-a bătut: „La fotbal se mai înjură! E doar interesat de bani, nu de fotbal!”

Viviana Moraru Publicat: 27 ianuarie 2023, 23:20

Reclamă
Dănuţ Lupu îl distruge pe jucătorul de la CS Dinamo care îl acuză că l-a bătut: „La fotbal se mai înjură! E doar interesat de bani, nu de fotbal!

Dănuţ Lupu, în timpul unui eveniment pe stadion/ Hepta

Dănuţ Lupu a reacţionat şi l-a distrus pe jucătorul de la CS Dinamo care îl acuză că l-a bătut. Fostul internaţional neagă informaţiile confrom cărora l-ar fi agresat verbal şi fizic pe Adrian Dorobanţu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Dorobanţu a oferit declaraţii şoc despre modul în care a fost tratat de Dănuţ Lupu. Acesta a mărturisit că a fost bătut de team-managerul lui CS Dinamo, fomaţie din Liga a 3-a.

Dănuţ Lupu îl distruge pe jucătorul de la CS Dinamo, care îl acuză că l-a bătut

Dănuţ Lupu a infirmat zvonurile conform cărora l-ar fi bătut pe Adrian Dorobanţu. Fostul internaţional susţine că mijlocaşul lui CS Dinamo este doar interesat de bani, de aceea refuză să-şi rezilieze contractul.

Ba mai mult, Lupu susţine că are martori care pot confrima că nu l-a bătut pe Dorobanţu, şi totodată, fostul internaţional susţine că jucătorii ar trebui să se acomodeze cu un limbaj mai murdar, pentru că este des întâlnit în fotbal.

„Hai să fim serioși, vă rog eu. Eu, la 130 kg l-am bătut pe Dorobanțu la 60 kg? Să-mi aducă martori că l-am scuipat și l-am bătut! Eu când m-am dus și m-am întâlnit cu el eram cu 3 martori care spun că nu l-am bătut, nu i-am făcut nimic.

Reclamă
Reclamă

Vă trimit și eu o filmare cu 10 inși, că la ora la care el vă spune, eu eram în altă parte. S-a dus la AFAN, a fost anunțat că nu mai face parte din rândul echipei, ceea ce se poate întâmpla oricărui fotbalist, ca antrenorii să nu-i mai dorească. A făcut petiție la AFAN în care cerea să fie înștiințat când are antrenamente, la ce oră și ziua. Cât cere lucrul ăsta, eu îi dau hârtia să semneze, el nu trebuie să semneze? Mă acuză el, trebuie să și dovedească! Vă arăt și eu acum că am piciorul roșu. Am ajuns și eu să mă cert cu un copil pe care nu-l interesează fotbalul și e doar interesat pentru niște bani. Nu l-a dat nimeni afară.

Dănuţ Lupu: „Eu nu mă pun la mintea copilului!”

Și acum vreau să renunț la el! Vă trimit o hârtie în care toți jucătorii și antrenorii spun că nu s-a integrat, n-are valoare și de când a venit a jucat 3 minute ca la box. Nu e vina lui asta, jos pălăria, cum nu e nici obligat să semneze rezilierea.

Am zis că dau în el, dar am dat? La fotbal se mai înjură, toată ziua ne înjurăm pe stadion. Și el m-a amenințat pe mine! M-a amenințat că îmi demonstrează el mie, că mă las de fotbal și mă face harcea-parcea. Da, că lucrează taică-su în poliție, m-a amenințat că-mi arată el mie. Eu nu mă pun la mintea copilului, vă rog eu frumos. E o chestie banală, el nu trebuia să mă ia peste picior, mi-a cerut un program, i l-am dat. Era normal cum l-au semnat ceilalți, să semneze și el, dar eu trebuia să am o dovadă, nu trebuia să mi-l semneze?

Reclamă

Și dacă el mă ia peste picior, am țipat puțin la el, dar asta nu înseamnă că l-am bătut. El de ce nu spune că a stat 7 luni la această echipă și a jucat 5 minute? Vă repet, nu l-a bătut nimeni! Asta înseamnă bătaie? Nu l-am împins, nu l-am scuipat. Și eu am staff-ul tehnic, erau doi inși cu mine când am vorbit cu el”, a declarat Dănuţ Lupu, pentru prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:34

VIDEOCasa Pia – Porto 0-1. Mora a făcut spectacol! Victorie importantă pentru „dragoni”, în lupta din Liga Portugal

23:52 12 apr.

Cursa din Marele Premiu al Bahrainului, în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (17:45). Piastri, în pole

23:37 12 apr.

Avertisment pentru Mirel Rădoi, înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB: „E o finală”

23:33 12 apr.

Florin Prunea, dat pe spate de un jucător de la Dinamo după 4-2 cu U Cluj: „E în spiritul acestui club!”

23:14 12 apr.

George Russell şi Kimi Antonelli, penalizaţi după calificările din Bahrain. Lovitură pentru Mercedes

22:39 12 apr.

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 5 Cristi Chivu, omul momentului pentru Parma! Ce s-a întâmplat la echipă după venirea sa 6 „Cred că mă reprofilez” Denis Alibec a reacționat după ce a marcat și a oferit 2 assist-uri în Sepsi – Farul 1-4
Citește și