Decizia LPF: primul meci de după pandemie, Universitatea Craiova – FC Botoşani, amânat! Medicul moldovenilor are COVID-19!

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2020, 18:57 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:24

Comentarii
Decizia LPF: primul meci de după pandemie, Universitatea Craiova – FC Botoşani, amânat! Medicul moldovenilor are COVID-19!

Craiova - Botoşani va fi amânat

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Scretarul general al LPF, Justin Ştefan, a anunţat că partida care trebuia să redeschida campionatul vineri, de la ora 20:00, nu se va mai putea desfăşura. Cei de la FC Botoşani erau deja în drum spre Craiova, după ce se cazaseră o noapte la Mogoşoaia. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rezultatul pozitiv al medicului echipei a dat totul peste cap. Tot lotul moldovenilor va trebui să intre în carantină pentru 14 zile.   

"Noi nu am avut ce face, acesta este protocolul. Și noi ne dorim să se joace fotbal, să revină Liga 1, dar pe primul loc este sănătatea jucătorilor", a spus Justin Ștefan la Digi Sport

"Nu te joci cu lucrurile astea"

Patronul Botoşaniului a ţinut să clarifice situaţia şi a vorbit pentru ProSport despre cazul medicului. 

"El a fost în concediu, l-am luat de la spital, lucrează prin convenție pentru că avem nevoie de medic în deplasare. Aici nu poți minți, nu te joci cu lucrurile astea. A fost la Craiova, separat, cu o altă mașină, cu delegatul și cu maseorul", a spus Iftime pentru sursa citată. 

Reclamă
Reclamă

Până acum, Craiova – Botoşani şi Dinamo – Chindia sunt meciurile amânate în Liga 1, din cauza noilor cazuri de coronavirus. 

Pentru a se menţine în formă, Craiova şi Chindia s-au hotărât să joace un meci amical vineri, pe stadionul Ion Oblemenco.   

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:42

Paraguay – Australia LIVE VIDEO (05:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Duel de foc pentru locul 2 în Grupa D

19:35

Andrei Ivan, ofertă concretă din Liga 1! Formaţia din play-off i-a pus contractul pe masă

19:10

Momente de coşmar în Mexic! O maşină a intrat în mulţimea care sărbătorea victoria cu Cehia de la Cupa Mondială

18:15

OFICIAL | Arsenal a bifat primul transfer după câştigarea Premier League

18:07

Gabriela Ruse, în semifinale la Bad Homburg! Victorie superbă în faţa fostului număr 8 WTA

17:35

Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și