Închide meniul

Decizia lui Mihai Stoica după ratarea titlului! Promisiunea făcută ultraşilor şi mesajul primit de la Gigi Becali

Antena Sport Publicat: 26 mai 2021, 12:58

Comentarii
Decizia lui Mihai Stoica după ratarea titlului! Promisiunea făcută ultraşilor şi mesajul primit de la Gigi Becali

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

“A fost un sezon extrem de dificil. Faptul că n-am avut posibilitatea să jucăm meciurile importante pe Arena Națională (din cele 6 cu CFR, Craiova, Sepsi am jucat doar unul în care am spulberat campioana chiar și fără Dennis Man) a contat enorm. Așa cum au contat și Covidul (care ne-a scos din Europa), blestemul accidentărilor, Kovacs (cu CFR, Viitorul, Craiova), Popa (cu Sibiul), Călin (la Sf Gheorghe). În condiții normale, sau măcar cu VAR, cred că am fi reușit să câștigăm titlul chiar și fără Man și Coman.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sigur, și noi am făcut greșeli. Le-am conștientizat, încercăm să nu le repetăm.
Despre plusuri nu e cazul să vorbim acum, deși au fost, doar dacă ne gândim la apariția lui Octavian Popescu. Dezamăgirea e mare și poate fi ștearsă doar dacă ne vom califica în grupe și/sau vom domina categoric întrecerea internă.

Decizia lui Mihai Stoica după ratarea titlului!

Despre activitatea mea, care a devenit un subiect foarte mediatizat, vreau să fiu foarte clar. Nu sunt implicat deloc în politica de transferuri, nici în numirea antrenorului. Asta nu înseamnă că nu sprijin 100% staff-ul tehnic și absolut toți jucătorii care compun lotul, așa cum am făcut-o mereu în cei aproape 30 ani de carieră. În rest, mă ocup doar de organizare și de monitorizarea jucătorilor din academie pe care-i consider de perspectivă.

Promit însă suporterilor că din prima zi a sezonului viitor – sau poate chiar mai devreme – voi reveni în peisajul media, mai ales că patronul mi-a adus la cunoștință că nu va mai discuta deloc cu presa. Mi s-a reproșat, pe bună dreptate, că am lăsat echipa fără scut. Asta nu se va mai întâmpla!”, a scris MM Stoica, pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica, în război cu ultraşii de la FCSB

Mihai Stoica i-a răspuns liderului ultraşilor de la FCSB. Gheorghe Mustaţă i-a cerut demisia managerului general al roş-albaştrilor după un nou titlu ratat în Liga 1.

“Mustață – pentru care am toată compasiunea, nu e ușor să fii închis atâția ani, am fost și eu pe acolo – nu m-a amenințat pe mine. A amenințat însă că va da cu torțe ca să ne suspende terenul, a menționat câte ceva prin bannerele pe care le-a pus pe garduri lângă bază, a sunat jucătorii și le-a spus că o să le spargă mașinile. Cel puțin așa mi-au zis mie jucătorii.

Eu am respectat ultraseria și, mai ales Peluza Nord. Modul în care am colaborat m-a făcut să mă simt unul dintre ei. Mi-am luat lacrimogene la Galați, mi-am luat amenzi de la Jandarmerie, am luptat cât am putut ca să-i apăr de represalii pe cei care ne susțineau necondiționat. Am tratat întâlnirile săptămânale cu Badi, Punkeru, Mustață, Gârlă, John, Epavă, Dorin, Frații Netedu cu respect. Toți pot confirma.

Reclamă

Rică – Dumnezeu să-l odihnească – a rămas în inima mea pentru totdeauna. Au fost vremuri de care-mi amintesc cu plăcere pentru că făceam legea în teren și în peluze, dar și cu tristețe, pentru că par irepetabile. Apreciez faptul că cei din PRA vor să susțină echipa și să refacă ceva ce pare iremediabil pierdut. Totuși, mi-e foarte greu să mă mai implic. Poate pentru că dintre cei vechi a rămas doar Mustață, poate pentru că mă apropii de 60 de ani și sunt aproape pe battery low sau poate doar pentru că unul dintre cei doi lideri de azi mi-a înjurat grosolan fata, fără niciun motiv, într-un moment greu pentru familia mea.

E adevărat că și-a prezentat scuze (mie prin mesajele pe care le-am păstrat) și prin diverși intermediari, dar n-am reușit să trec peste ce a făcut. Demisia n-o iau îl calcul. Am destule pe cap și fără să mă gândesc la asta„, a reacţionat pe contul său managerul general pe contul său de Facebook. Mihai stoica i-a răspuns liderului ultraşilor de la FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:01
România U19, start lansat în campania de calificare la EURO 2026. Victorie la trei goluri diferență
18:56
“Eşti pregătit pentru Bosnia şi San Marino?” Răspunsul lui Dennis Man, după ce a fost desemnat tricolorul lunii
18:32
Tănase l-a dat de gol pe Bîrligea la Gigi Becali. Ce decizie a luat: “În viața mea…”
18:22
Felix Auger-Aliassime, victorie senzațională la Turneul Campionilor! Canadianul speră la semifinale
17:45
Ce se întâmplă cu Cornel Dinu la Spitalul Universitar de Urgență. Primele veşti după internare
17:43
Cristi Chivu și cele trei transferuri care o pot face pe Inter campioana Italiei! Anunțul presei din „cizmă”
1 A plecat de la CFR Cluj şi a semnat cu rivalii. De mâine este la club 2 FotoGestul făcut de Gabi Tamaş şi Dan Alexa după ce s-au calificat în finala Asia Express! 3 Fotbalist, băut la antrenamentul FCSB-ului. Mihai Stoica: “Nu putea să stea în picioare!” 4 Unde a fost surprins Mirel Rădoi în momentul în care Universitatea Craiova anunţa noul antrenor 5 Scandal la naționala Spaniei. Starul Lamine Yamal, scos din lot de Luis de la Fuente 6 Clubul care a evoluat în Liga 1, exclus din toate competițiile din România! De ce s-a ajuns la această situație
Citește și