Închide meniul

Decizie neaşteptată la CFR Cluj. Cine va fi antrenor principal la meciul cu CSKA Sofia! "Încă nu am negociat cu nimeni"

Mihai Ispas Publicat: 2 decembrie 2020, 15:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Decizie neaşteptată la CFR Cluj. Cine va fi antrenor principal la meciul cu CSKA Sofia! "Încă nu am negociat cu nimeni"

CFR Cluj încă nu i-a găsit înlocuitor lui Dan Petrescu

Locul lăsat liber de Dan Petrescu pe banca tehnică a lui CFR Cluj va fi ocupat de unul dintre oficialii clubului la meciul cu CSKA Sofia, care ar putea fi decisiv pentru calificarea în primăvara Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Directorul sportiv, Marius Bilaşco, a spus că de pregătirea partidei s-a ocupat staff-ul lui Dan Petrescu. Aşa s-a întâmplat şi când Petrescu a fost infectat cu noul coronavirus.

Bilaşco spune că CFR încă nu a stabilit cine va fi următorul antrenor, deşi pe lista patronului Neluţu Varga s-au aflat Adrian Mutu, Edi Iordănescu şi Marius Şumudică. Şi Răzvan Lucescu este dorit în Gruia.

Marius Bilaşco: "Nu am negociat cu nimeni"

"A trebuit să ne adaptăm. Lucrurile s-au desfăşurat foarte repede. De pregătire s-a ocupat staff-ul lui Dan, care a rămas în continuare la club. Nu s-a pus problema să nu ne ajute. A fost o despărţire amiabilă, după o perioadă cu mari performanţe, frumoasă pentru toată lumea.

Nu am fost aproape sa aducem pe nimeni. E o decizie importantă, pe care clubul trebuie să o ia. Nu s-a negociat cu nimeni. Despărţirea a fost într-o singură zi", a spus Marius Bilaşco, la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Când ar putea fi anunţat noul antrenor al lui CFR Cluj 

Dan Petrescu a părăsit-o pe CFR Cluj, cu care a cucerit trei titluri de campion în ultimele trei sezoane. Decizia a fost făcută publică luni. Urmaşul lui Petrescu ar putea fi anunţat după duelul de joi, cu CSKA Sofia.

"Cu siguranță vom avea un alt antrenor, posibil după această partidă. Mai multe nu știm", a mai spus Bilaşco. Jucătorii lui CFR au fost surprinşi de plecarea lui Dan Petrescu şi i-au mulţumit fostului antrenor.

"Normal că e o situaţie neplăcută pentru toţi, după munca pe care a făcut-o acest om la Cluj, cu performanţele pe care le-a obţinut aici.

Reclamă

Eram obisnuiţi să lucrăm cu el în fiecare zi. Vrem să îi mulţumim pentru tot ce a făcut pentru noi! E complicat să te desparţi aşa", a spus căpitanul Mario Camora.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:25
Valeriu Iftime i-a pus gând rău FCSB-ului: „Viața mea e să schimb antrenorul”
18:08
Daniel Pancu a identificat singura problemă de la FCSB: “Nu au cum”
17:59
Daniel Pancu a spus cine este marea surpriză de la Universitatea Craiova: „Pierde foarte greu mingea”
17:25
Mihai Stoica i-a mustrat pe fanii FCSB-ului, după 1-1 cu Csikszereda: „Cam asta este definiția acestui termen”
17:25
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 15 septembrie
17:20
Armand Duplantis a stabilit un nou record mondial! Medalie de aur pentru suedez la Campionatele Mondiale de la Tokyo
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult”
Citește și