Dezastru la Dinamo! Jucătorii anunţă că vor depune memorii. “Avem şi noi familii. Ne-am salvat miraculos în acest sezon”

Antena Sport Publicat: 2 iunie 2021, 10:12

Comentarii
Dezastru la Dinamo! Jucătorii anunţă că vor depune memorii. Avem şi noi familii. Ne-am salvat miraculos în acest sezon

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Nu mai putem continua nici noi așa, mai ales dacă nu vine un sponsor sau un investitor serios. O să vedem ce facem, dar la un moment dat o să ne depunem și noi memorii. Am tot dus greul, dar avem și familii. Situație e grea, nu știm ce va urma. Nu știm nimic.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dezastru la Dinamo! Jucătorii anunţă că vor depune memorii

Tot vin datorii din urmă. Suporterii s-ar descurca cu salariile, însă există restanțe din spate. Ne-am salvat miraculos în acest sezon, numai noi știm prin ce am trecut. Nu știu dacă vor veni jucători noi la Dinamo”, a spus Alexandru Răuță, la Digi Sport.

Până la decizia actualilor jucători, Dinamo trebuie să achite datorii din urmă, către spaniolii care au trecut pe la club. 420.000 de euro e suma pe care ultraşii din DDB trebuie să o strângă pentru a-i plăti pe Borja Valle şi Rene Roman.

Dinamo, interdicție uriașă de la FIFA

Totul a pornit de la reclamația făcută de fundașul spaniol Isma Lopez, unul dintre jucătorii ademeniți în Ștefan cel Mare de Pablo Cortacero. Acesta a jucat pentru Dinamo în perioada septembrie 2020 – ianuarie 2021, însă vrea să primească banii pe durata întregului contract, potrivit Radio Dinamo.

În rezultat, FIFA i-a interzis clubului alb-roșu să mai facă transferuri pe bani. Dinamo oricum avea probleme financiare și nu se focusa pe aducerea jucătorilor pe sume exorbitante. Totuși, interdicția va rămâne în vigoare până ce „câinii” vor soluționa situația lui Isma Lopez. Dinamo a făcut apel la TAS.

Reclamă
Reclamă

Isma Lopez, în vârstă de 31 de ani, a jucat doar 9 meciuri pentru Dinamo. După plecarea din Ștefan cel Mare, fundașul a semnat cu Racing Santander, echipă din eșalonul al treilea din Spania. Lopez a crescut în academia lui Athletic Bilbao. Printre alte echipe din CV-ul său se numără Sporting Gijon, Real Zaragoza sau Tenerife.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:43

Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă”

8:36

VIDEOPrimul lucru pe care Luis Enrique a vrut să îl afle după victoria lui PSG a fost rezultatul din El Clasico! Cum a reacţionat

8:22

„Eu nu aș fi făcut asta niciodată!” Sumudică, vești proaste pentru Rădoi după 3 înfrângeri la Gaziantep

0:28

A scris istorie după El Clasico! Primul jucător din istorie cu titlu în Spania, Anglia, Italia, Germania și Portugalia

0:21

„Surpriză”. Spaniolii, surprinși de ce s-a întâmplat pe teren, după ce Barcelona a câștigat titlul în La Liga

0:20

Pedri, mesaj emoţionant pentru Hansi Flick, după ce Barcelona a cucerit titlul în La Liga: “Pentru tatăl lui”

1 Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie” 2 „Nu se poate! Este atât de greșit!” Legenda lui United, șocată de golul anulat care o duce pe Arsenal aproape de titlu 3 Ce mesaj a putut să transmită Kylian Mbappe, în timpul El Clasico. Barcelona o conducea deja cu 2-0 pe Real Madrid 4 Când se joacă FCSB – Botoșani, semifinala barajului de calificare în Conference League. Partida, pe terenul campioanei 5 „Renunță la 50.000 de euro”. Singura condiție pusă de Daniel Pancu pentru a semna cu Rapid. Detalii de la negocieri 6 Pentru prima dată în istorie: Barcelona a câștigat titlul și a stabilit o bornă umilitoare pentru Real Madrid
Citește și