Închide meniul

Dică dă cărţile pe faţă: "N-am avut niciodată o relaţie bună cu fanii Stelei". Replică pentru suporteri

Silviu Corneanu Publicat: 7 iulie 2020, 8:13 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:35

Comentarii
Dică dă cărţile pe faţă: "N-am avut niciodată o relaţie bună cu fanii Stelei". Replică pentru suporteri

Nicolae Dică, în tricoul roş-albaştrilor

Dică susţine că ar fi putut merge la Eintracht Frankfurt, având o ofertă mult mai bună, dar a ales cu sufeltul când a semnat cu echipa finanţată de Gigi Becali. Ulterior, acesta a antrenat FCSB şi a fost aproape de o revenire, însă omul de afaceri din Pipera l-a ales pe Mihai Pintilii, ca succesor al lui Vintilă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Dică: "În nebunia mea, m-am dus la Steaua"

"Au spus că am venit la Steaua pentru bani. Băi, băieți, nici măcar nu știți cum am ajuns eu la Steaua. Eu am primit atunci o ofertă de la Eintracht Frankfurt de 10 ori mai bună decât ce aveam la FC Argeș. Contractul era de două ori și jumătate mai bun și decât ce-mi oferea Steaua. În plus, am avut o ofertă și de la Dinamo, și aceea mai mare decât ce primisem de la Steaua. 

Dar eu, în nebunia mea, m-am dus la Steaua, pentru că asta mi-am dorit. A fost visul meu. Îi jigniți pe copiii ăia care se joacă în curtea școlii. Chiar dacă nu vor fi niciodată la Steaua, faptul că joacă fotbal purtând tricoul acestei echipe reprezintă o dovadă de iubire față de club.

Nicolae Dică: "N-am avut niciodată o relaţie bună cu fanii Stelei"

Pe vremea mea, scria Steaua pe tricou. Mă antrenam și jucam în Ghencea. Eu sunt avocat? Când m-am dus la Steaua, trebuia să-l întreb pe Becali: «Vă rog frumos, arătați-mi și mie actele, pentru că a venit Dică de la Pitești și vrea să știe ce club e ăsta»?

Eu n-am avut niciodată o relație bună cu suporterii Stelei. Aș antrena și CSA Steaua. Care e problema? Am fost fluierat de 20.000 de suporteri la încălzire, iar după aceea dădeam goluri. Am acasă tricou pe care scrie Steaua. Dacă ei nu cred, eu ce să le fac? În sufletul meu e că am jucat la Steaua", a declarat Nicolae Dică la Telekom Sport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:11
Nota primită de Cristi Chivu, după ce Inter a suferit al treilea eșec la rând în Champions League
23:50 20 ian.
Inter – Arsenal 1-3. Cristi Chivu, duş rece în Liga Campionilor. Vezi toate rezultatele: Scor şoc în Bodo/Glimt – Manchester City
23:50 20 ian.
Surpriză în grupa României la Europeanul de handbal. Campioana mondială și olimpică, învinsă la limită
23:28 20 ian.
Interul lui Cristi Chivu insistă pentru o “repatriere” de senzație. Colegul lui Dennis Man, dorit pe Meazza
22:56 20 ian.
Cum a justificat Pep Guardiola eşecul ruşinos cu Bodo/Glimt
22:54 20 ian.
Kylian Mbappe i-a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo! Gestul francezului după ce a marcat cu AS Monaco
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 3 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 4 UPDATERăsturnare de situaţie! Jucătorul dat la CFR Cluj a fost prezentat de rivala U Cluj 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Vlad Chiricheş e OUT de la FCSB! Jucătorul şi-a dat acordul pentru rezilierea contractului
Citește și